O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Tibetská vlajka se stěhuje, Praha 7 ji nesmí umístit na budovu úřadu, a tak ji starosta vyvěsí na budoucí radnici

Praha 7 se v pátek 10. března opět připojí k akci „Vlajka pro Tibet“. Tradičnímu vyvěšení tibetské vlajky na současném sídle úřadu na nábř. Kpt. Jaroše však brání odpor Ministerstva financí ČR, vlastníka budovy. Vlajka tedy zavlaje na budově nové radnice, která je nyní prázdná a čeká ji rekonstrukce.

„Ještě před rokem s vyvěšením vlajky nebyl problém. Dokonce jsme ji nechali viset dlouho, jelikož jsme chtěli, aby tam vydržela až do návštěvy čínského prezidenta. Těsně před návštěvou však vlajka začala vadit a lidé ze správy budovy ji na Velikonoční pondělí sundali a dokonce nám ji při tom poničili,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

Praha 7 v minulém roce vyvěsila tibetskou vlajku ještě jednou. Bylo to u příležitosti návštěvy tibetského duchovního vůdce dalajlámy a v reakci na vyjádření loajality k Číně čtyř vrcholných českých politiků.

„Tehdy jsme ji partyzánsky vyvěsili z okna,“ přiznává starosta. „Teď jsme opět chtěli jít oficiální cestou a dostalo se nám zamítavé odpovědi. Prý není vhodné, aby na státní budově byla vyvěšována vlajka jiného státu. A tak si poradíme jinak.“

V pátek 10. března Praha 7 tibetskou vlajku vyvěsí na budově nové radnice U Průhonu 38, kterou městská část koupila koncem roku 2015, v minulém roce na její novou podobu uspořádala úspěšnou mezinárodní architektonickou soutěž, nyní připravuje rekonstrukci a požádala o stavební povolení.

Obrázek bez popisku     Obrázek bez popisku

9.3.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 613 x