O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Král střelců v Galerii na úřadě Prahy 7

Městská část Praha 7 pořádá ve své Galerii na úřadě výstavu věnovanou legendárnímu fotbalistovi, králi ligových kanonýrů, Josefu Bicanovi. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 13. března od 17:30 hodin. Unikátní fotografie a předměty z rodinné sbírky, spojené s životem a kariérou Josefa Bicana, budou na radnici k vidění do konce března.

„Pepi Bican byl nejlepším českým fotbalistou a jedním z nejlepších světových střelců všech dob. Jeho život byl neodmyslitelně spojen s Prahou 7. Dlouhá léta působil ve Slavii, která tehdy hrála, stejně jako Sparta, na Letenské pláni. Na Sedmičce v Holešovicích navíc pan Bican žil od roku 1944 až do konce života. Jsem velmi rád, že můžeme na tuto velkou osobnost světového fotbalu prostřednictvím výstavy zavzpomínat,“ uvedl radní Prahy 7 František Vosecký.

Výstava „Josef Bican ve fotografiích“ mapuje unikátní kariéru i soukromý život fotbalisty, který se narodil a s fotbalem začínal ve Vídni, ale svá nejlepší léta prožil v Slavii Praha. Za svého života posbíral nepřebernou řadu individuálních i klubových trofejí. Byl pětinásobným mistrem české ligy, mistrem rakouské ligy, vítězem Středoevropského poháru a dvanáctkrát nejlepším střelcem v ligové soutěži. Pětkrát vyhrál Zlatou kopačku pro nejlepšího ligového střelce v Evropě. V roce 1997 byl spolu s Pelém a Uwe Seelerem vyhlášen nejlepším střelcem 20. století. V roce 2001 mu Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků udělila titul „Nejčastější král ligových střelců“.

Fotografie a předměty z rodinné sbírky věnoval Praze 7 syn legendárního fotbalisty Ivan Bican.

Výstava „Josef Bican ve fotografiích“ bude k vidění od 13. 3. do 31. 3. 2017 v Galerii na úřadě (2. patro Úřadu MČ Praha 7, nábř. Kpt. Jaroše 1000, Praha 7).

Obrázek bez popisku

08.03.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 679 x