Česky   English
O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Praha 7 schválila rozpočet

Zastupitelstvo MČ Praha 7 schválilo na svém zasedání v pondělí 23. ledna rozpočet na rok 2017. Městská část se letos zaměří na rekonstrukce základních škol, opravy chodníků či přípravu nové budovy polikliniky. Pokračovat budou již zahájené projekty, jako je rekonstrukce vodárenské věže či příprava stavebních úprav nové radnice.   

V rozpočtu Prahy 7 na letošní rok se počítá s běžnými výdaji ve výši 265 mil. Kč, tedy zhruba se stejnou částkou, jako byla vynaložena v loňském roce. Mezi nejvýznamnější položky patří příspěvek Pečovatelskému centru na zajištění sociálních služeb, příspěvek na provoz mateřských a základních škol či finance na údržbu a úklid chodníků a parků.

Investiční výdaje pro letošní rok činí 221 mil. Kč. Nově plánované investice dosahují výše 133 mil. Kč.

 „Velká část plánovaných investic bude opět směřována do školství. V minulém roce se nám podařilo zajistit potřebná místa v mateřských školách, letos se intenzivně zaměříme na školy základní. Na opravy školských budov půjde více než 50 milionů korun. Největšími připravovanými akcemi jsou rekonstrukce kuchyně a jídelny v ZŠ Františky Plamínkové a oprava střechy ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí, kde vzniknou také nové třídy,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský

„Mezi další významné letošní investice patří kompletní rekonstrukce domu na rohu ulic Františka Křížka a Milady Horákové. Do renovovaných prostor se přesune naše poliklinika. Z výtěžku ze zóny placeného stání budeme financovat opravy chodníků. Z dalších investic lze jmenovat kupříkladu rekonstrukci dětského hřiště Sedmikráska v Jateční ulici,“ řekl zástupce starosty Pavel Vyhnánek

Zvláštní položku tvoří pokračující investice započaté v minulém roce. Tyto výdaje činí cca 88 mil. Kč a patří mezi ně především rekonstrukce vodárenské věže na Letné, revitalizace zeleně u Letenské vodárny či příprava projektu rekonstrukce budovy nové radnice. Na tuto akci je aktuálně dokončována dokumentace ke stavebnímu povolení. Po jeho vydání bude vypsán tendr na generálního dodavatele stavby.  

„V loňském roce jsme byli velice úspěšní v získávání dotací z hlavního města či z Evropské unie. Z různých dotačních programů se nám podařilo získat přes 50 mil. Kč. V tomto trendu chceme pokračovat také letos,“ doplnil místostarosta Pavel Vyhnánek.

24.01.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1068 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7