O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský navrhuje v průběhu smogové regulace MHD v Praze zdarma

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský navrhuje, aby byla v průběhu trvání smogové regulace v Praze městská hromadná doprava zdarma

Vzhledem k nepříznivé smogové situaci a vyhlášení regulace v Praze Magistrát hlavního města apeluje na řidiče, aby pokud možno nevyjížděli a raději využili městskou hromadnou dopravu. Právě emise z automobilů se totiž významně podílejí na zvýšených koncentracích polétavého prachu a oxidu uhličitého.

„Oslovil jsem paní primátorku s návrhem, aby byla v době protismogových opatření v Praze, kdy se apeluje na řidiče, aby nevyjížděli, MHD zdarma. Večer navrhnu Zastupitelstvu Městské části Praha 7, abychom to po pražském magistrátu požadovali. Je to to nejmenší, co je možné proti smogu, který způsobuje hlavně automobilová doprava, dělat,“ připojuje se k žádosti na řidiče i starosta městské části Praha 7 Jan Čižinský.

23.1.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 207 x