O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Praha 7 zve na rozsvícení vánočních stromů a Mikuláše nejen na ledě

Na přelomu listopadu a prosince dojde v Praze 7 k rozsvícení vánočních stromů na Strossmayerově a Ortenově náměstí. V pondělí 5. prosince pak sedmou městskou část navštíví Mikuláš. Společně s hokejisty Sparty bude dětem nadělovat v Tipsport Areně na Výstavišti.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Strossmayerově náměstí se uskuteční ve středu 30. listopadu v 16 hodin. V rámci doprovodného programu vystoupí Kolegium pražských trubačů.

Rozsvícení vánočního stromu na Ortenově náměstí proběhne ve středu 7. prosince v 16 hodin. Na doprovodné akci vystoupí Kühnův dětský sbor.

„Do výzdoby vánočních stromů se opět mohou zapojit také děti z Prahy 7. Oba stromy budou mít volná spodní patra, na něž mohou děti věšet ozdoby, které ve škole či doma vyrobí,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Zároveň s vánočními stromy bude rozsvícena také vánoční výzdoba v ulicích Dukelských hrdinů, Komunardů a na Strossmayerově náměstí.

V pondělí 5. prosince od 16 hodin do 18 hodin uspořádá Praha 7 ve spolupráci s HC Sparta Praha velkou mikulášskou nadílku. Akce Mikuláš nejen na ledě se za přítomnosti hokejistů Sparty uskuteční v Tipsport Areně na Výstavišti.

„Děti si zde budou moci zdarma zabruslit, potkat známé hokejisty a zažít netradiční mikulášskou nadílku na ledě,“ řekla Hana Třeštíková, radní Prahy 7.

Připraven bude také bohatý doprovodný program plný her, soutěží a zábavy. Vrcholem podvečera bude setkání s Mikulášem, čerty a anděly.

Vstup na všechny uvedené akce je zdarma.

U vánočních stromů i na mikulášské nadílce nebudou chybět horké nápoje pro děti i dospělé.

29.11.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 543 x