O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Občané Prahy 7 převzali ocenění za záslužnou činnost

V úterý 15. listopadu 2016 se v aule FZŠ Umělecká uskutečnilo slavnostní předání Ocenění Zastupitelstva MČ Praha 7 za záslužnou činnost a Cen MČ Praha 7 za dlouhodobý významný přínos městské části. Ocenění či cenu z rukou starosty Jana Čižinského (PRAHA 7 SOBĚ) převzalo 32 občanů Prahy 7.

„Chceme poděkovat lidem, kteří jsou díky své obětavosti, píli a nadšení příkladem pro nás i pro ostatní. Oceňujeme dlouholeté kulturní aktéry, pedagogy, lékaře ale i podnikatele myslící na potřebné v okolí, bezdomovce, který zachránil lidský život, nebo člověka, který vzal igelitový pytel a šel s přáteli uklízet odpadky. Každé ze jmen na seznamu oceněných má za sebou jedinečný příběh, který je hoden uznání,“ uvedl starosta Jan Čižinský.

Ocenění za záslužnou činnost získalo 28 občanů Prahy 7 – mezi jinými také tři děti a dva dospělí, kteří zachránili lidský život, dlouholetí pedagogové a lékaři, kulturní a sportovní aktéři či dobrovolníci, kteří nezištně pomáhají ostatním.

Kromě ocenění za zásluhy byly předány také čtyři Ceny MČ Praha 7, které se udílejí za dlouhodobý významný přínos městské části. Ty převzali zakladatel divadla La Fabrika Richard Balous, dokumentarista a duchovní otec Památníku ticha na bubenském nádraží Pavel Štingl, zakladatel a ředitel Centra současného umění DOX Leoš Válka a hudebník, textař a básník Jan Vodňanský.

„Chtěl bych poděkovat všem, které jsme měli tu čest ocenit i těm, jejichž jména tentokrát nezazněla. Velice si vážím každého, kdo svým dílem přispívá k tomu, že je Praha 7 tak mimořádným místem pro život,“ řekl starosta Jan Čižinský.

Kompletní seznam a představení všech oceněných

Obrázek bez popisku

16.11.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 685 x