O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Praha 7 shání plyšáky pro hasiče a záchranku

Zbydou Vám doma po předvánočním úklidu nepotřebné plyšové hračky? Přineste je na úřad Prahy 7 nebo do informačních center Prahy 7, aby mohly dál dělat radost! Sedmá městská část zahajuje adventní sbírku plyšáků pro republikové i dobrovolné hasiče a zdravotnickou záchrannou službu. Ti je pak budou dávat dětem při dopravních nehodách nebo jiných krizových situacích, čímž zmírní dopady na dětskou psychiku.

„Během pravidelné porady se na mne obrátil velitel naší hasičské stanice s prosbou, zda by nebylo možné zajistit hasičům plyšové hračky pro rozdávání dětem během krizových událostí. Následně jsme oslovili další záchranné složky a zjistili jsme, že by obdobnou pomoc uvítali také dobrovolní hasiči i záchranka. A protože Praha 7 je mimořádná čtvrť a protože nás všechny čeká předvánoční úklid, obracím se s důvěrou na své sousedy z Prahy 7 s prosbou, aby nám plyšáky donesli,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Veřejná sbírka plyšových hraček se koná od 15. listopadu do 10. prosince na úřadě a v infocentrech Prahy 7. Plyšáky můžete v pracovní době nosit do kanceláře starosty č. 220 (2. patro Úřadu MČ Praha 7, nábř. Kpt. Jaroše 1000) či do informačních center Milady Horákové 2 a Dělnická 44.

„Děkuji všem, kteří svými plyšáky udělají radost dětem, které potkala neradostná událost,“ dodal Jan Čižinský.

Pracovní doba úřadu a infocenter

Obrázek bez popisku  Obrázek bez popisku

15.11.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 672 x