O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Praha 7 hledá dobrovolníky pro posyp ledovky

Praha 7 se připravuje na kalamitní situace, které mohou nastat během zimního období. Radnice v současné době shání další dobrovolníky z řad občanů sedmé městské části, kteří by byli ochotní v případě potřeby pomoci s posypem ledovky.

Dobrovolníci se mohou přihlásit na oddělení krizového řízení MČ Praha 7, na e-mail: dobrovolnici@praha7.cz, případně na tel. č.: 220 144 069, 220 144 065.

„„Doplňujeme databázi aktivních sousedů, kteří budou v případě ledovky připraveni pomoci zlepšit schůdnost chodníků. Ledovku jsme sice za poslední dva roky nezažili, ale je třeba se na ni připravit,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Databáze dobrovolníků obsahuje kontaktní údaje, na kterých budou přihlášení občané v případě potřeby k zastižení. V situaci, kdy bude dle aktuálních předpovědí hrozit kalamitní situace, budou kontaktováni pracovníky úřadu, kteří dle časových možností dobrovolníků domluví další postup. Úřad MČ Praha 7 dobrovolníkům zajistí pracovní nástroje, rukavice, sůl a další potřebné vybavení.

„Budeme velice vděční za každou pomocnou ruku, která v kalamitních situacích přispěje k udržení co nejvíce schůdných a bezpečných komunikací a pomůže tím všem občanům naší městské části,“ doplnil starosta Jan Čižinský.

14.11.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 573 x