O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Sedmička rozkvetla upravenými vnitrobloky, dvorky a předzahrádkami

Ve středu 19. října 2016 Praha 7 udělila ocenění účastníkům přehlídky dvorků, vnitrobloků či předzahrádek „Rozkvetlá Sedmička“. Cenu veřejnosti získal vnitroblok domu Jana Zajíce 7.

„Prostory kolem obytných domů jsou nedílnou součástí tváře naší městské části. Některé z nich sice bývají ukryty před pohledy kolemjdoucích ve dvorcích a vnitroblocích, vždy se však jedná o místa, která mohou sloužit k hraní dětí, sportování nebo setkávání rodin a sousedů. Každý, kdo o taková místa ve svém volném čase pečuje, si zaslouží naše ocenění a poděkování,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

Do přehlídky “Rozkvetlá Sedmička“ se mohli zapojit obyvatelé domů, kteří jsou vlastníky přilehlé předzahrádky dvorku či vnitrobloku nebo se o tyto prostory starají. V průběhu léta pak byly na webu a Facebooku Prahy 7 vystaveny fotografie všech přihlášených míst. Jejich výstava probíhala také na chodbě úřadu městské části. Zájemci mohli hlasovat o nejlépe či nejoriginálněji upravený prostor.

„Kromě ocenění od občanů jsme tuto akci letos nepojali jako soutěž, ale spíše jako přehlídku umu, píle a vynalézavosti těch, kteří o přihlášená místa pečují. Všichni nás přesvědčili, že z každého zákoutí se dá udělat doslova oáza klidu vprostřed rušného města. Doufáme, že budou inspirací pro další amatérské zahradníky, architekty a dekoratéry,“ řekl zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský (PRO 7).

Do přehlídky „Rozkvetlá Sedmička“ se přihlásilo sedm domů. V hlasování o Cenu veřejnosti bylo uděleno celkem 941 hlasů.

Cenu veřejnosti získal vnitroblok u domu Jana Zajíce 7.

Oceněné domy (počet hlasů):

• Jana Zajíce 7 (241)
  • Kostelní 14 (179)
  • Veverkova 28  (148)
  • Šmeralova 30 (147)
  • Tusarova 28 (122)
  • Nad Královskou oborou 43 (82)
  • Tusarova 30 (22)

Ceny pro účastníky přehlídky „Rozkvetlá Sedmička“ věnovalo nakladatelství Kosmas a společnost Rosteto s.r.o.

Jana Zajíce 7.jpg

Jana Zajíce 7

Kostelní 14.jpg  Veverkova 28.jpg  Šmeralova 30.jpg  Tusarova 28.jpg  Nad Královskou oborou 43.jpg  Tusarova 30.jpg

20.10.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 896 x