O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Praha 7 vyvěsila tibetskou vlajku

Praha 7 se připojila k iniciativě vysokých škol a vyvěsila na budově úřadu tibetskou vlajku. Městská část tak učinila u příležitosti návštěvy tibetského duchovního vůdce dalajlámy a v reakci na vyjádření loajality k Číně čtyř vrcholných českých politiků.

Vlajku Tibetu vyvěsil starosta Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ) z okna úřadu ve středu 19. října, umístěna zde zůstane po dobu dalajlámovy návštěvy.

„Praha 7 se pravidelně připojuje k akci Vlajka pro Tibet, považuji za důležité vyvěsit vlajku také nyní. Chceme tím poukázat na to, že každý má právo na svou národní a kulturní identitu, která je Tibeťanům dlouhodobě upírána. Jsem přesvědčen, že by se ekonomická témata nikdy neměla upřednostňovat před lidskými právy,“ uvedl starosta Jan Čižinský.

Obrázek bez popisku

20.10.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 657 x