Česky   English
O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Praha 7 nesouhlasí s uzavíráním výjezdů z tunelu Blanka

Sedmá městská část reaguje na debatu ohledně možnosti uzavřít výjezd z tunelu Blanka na Prašném mostě. Tuto úvahu považuje Praha 7 za absurdní. Výjezdy z tunelu by se dle názoru radnice měly i dočasně uzavírat pouze v extrémních případech.

V médiích se objevily informace, že se MČ Praha 6 dohodla s Hlavním městem Prahou na uzavření výjezdu z tunelového komplexu Blanka na Prašném mostě. Magistrát následně vydal tiskovou zprávu, ve které uvádí na pravou míru, že uvažuje pouze o dočasném uzavírání tohoto výjezdu v dopravních špičkách, než bude ukončena rekonstrukce ulice Korunovační.

„Myšlenku uzavření výjezdu považujeme za absurdní. Jakmile by se tak stalo, lidé si opět zvyknou tunel nepoužívat, což je nepřijatelné. Podporujeme stanovisko magistrátu v tom smyslu, že uzavření jakéhokoli výjezdu z tunelu Blanka je zcela extrémní možností a dočasně by k ní mělo dojít jen v případě nejvyšší nutnosti,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.  

„Jsem přesvědčen, že by nemělo být smyslem tunelu za 43 miliard posílat auta zpět na povrch, což by každé uzavření výjezdu způsobilo. Znepřístupnění tunelu na jednom místě by navíc pravděpodobně zkomplikovalo dopravu jinde,“ doplnil zástupce starosty Ondřej Mirovský 

22.09.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 860 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7