O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Projeďte se po Sedmičce bez hluku a zápachu

Městská část Praha 7 v rámci Evropského týdne mobility přiblíží občanům alternativní způsoby cestování. V týdnu od 16. do 23. září si zde budou moci vyzkoušet různé ekologické způsoby, jak se pohybovat po městě.

„Tradičním neduhem velkých měst je hustá automobilová doprava a nedostatek parkovacích míst. Řešením pro budoucnost je sdílení dopravních prostředků a elektromobilita. Proto chceme u příležitosti Evropského týdne mobility ukázat našim občanům, že lze rychle a pohodlně cestovat i bez hluku a zápachu,“ uvedl radní Prahy 7 František Vosecký.

Evropský týden mobility je kampaň věnovaná udržitelné městské dopravě. Za cíl si klade posílit alternativní způsoby dopravy, šetrné k životnímu prostředí, a tím zlepšit kvalitu ovzduší ve městech.

Praha 7 kampaň podpoří doprovodnými akcemi, v rámci kterých budou na různých místech městské části k dispozici ekologické dopravní prostředky, které si budou moci občané vyzkoušet či zdarma zapůjčit.

V průběhu celého týdne dostanou zájemci možnost zdarma si zapůjčit sdílená kola od společnosti Rekola.cz. Jejich běžné umístění v ulicích bude posíleno v sobotu 17. září, kdy se městská část opět připojí k velké sousedské slavnosti Zažít město jinak. Během tohoto dne bude několik desítek růžových kol k dispozici na sedmi stanovištích na území Prahy 7. Vouchery na jejich bezplatné zapůjčení budou k vyzvednutí v níže uvedených provozovnách poblíž těchto stanovišť:

• U Akademie – Café Lajka
  • Fr. Křížka – BIO OKO
  • Veverkova – Recycle With Love
  • Jateční – Centrála
  • Jirečkova – Dům kávy
  • Přístavní –  stánek Phill's Twenty7
  • Veletržní – Café Jedna

Vouchery bude v následujících dnech možno vyzvednout také na Informačních centrech Prahy 7 a v místě výdeje parkovacích karet na Úřadě MČ Praha 7 (přízemí, dveře č. 31).

„Občané, kteří si přijdou na úřad zakoupit parkovací kartu, dostanou voucher na zapůjčení kola. Tímto způsobem chceme řidičům připomenout, že jsou i jiné možnosti, jak cestovat po městě – ekologické a často i rychlejší než za volantem auta,“ doplnil zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský

V sobotu 17. září proběhne rovněž prezentace elektromobilů před budovou Národního technického muzea (Kostelní 42, Praha 7), kterou zajišťuje společnost Electric Park. Od 12 do 16 hodin zde bude možnost prohlédnout si vozidla budoucnosti a dokonce se v nich i svézt. Kostelní ulice před Národním technickým muzeem se změní na testovací okruh. K dispozici budou jak osobní elektroauta,  tak i elektrotříkolka a čtyřkolka, elektromotocykly pro dospělé i děti, komunální vozidla a prototyp městského elektromobilu.

Ve dnech 19. a 20. září budou připraveny komentované projížďky na elektrokolech po zajímavostech Art Districtu 7. Projížďky budou začínat vždy od 10 a 14 hodin před obchodem Ekolo.cz (Bubenská 1, Praha 7). Zapůjčení elektrokola je zdarma, je však třeba se předem zaregistrovat na konkrétní termín a čas prostřednictvím na e-mailu: pujcovna@ekolo.cz.

Hlavním partnerem Evropského týdne mobility v Praze 7 jsou Rekola.cz. Projekt je financován Státním fondem životního prostředí České republiky www.sfzp.czwww.mzp.cz.

Pozvánka.pdf

14.09.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 778 x