O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Chcete se bezpečně cítit na internetu? Praha 7 Vám s tím pomůže

Již čtvrtým rokem realizuje MČ Praha 7 ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu preventivní, osvětový a vzdělávací projekt zaměřený na prevenci elektronického násilí a kriminality Praha 7: Bezpečně online 2016. V pátek 23. září začíná cyklus seminářů „Bezpečný internet pro seniory“.

Zájemci o účast na seminářích pro seniory se mohou hlásit na tel.: 220 144 240 či na e-mailu: fialaj@praha7.cz. První seminář se uskuteční v pátek 23. září od 9 do 12 hodin v učebně Národního informačního centra pro mládež (Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha-Nové Město).

Letošní ročník projektu „Praha 7: Bezpečně online“ zahrnuje pět základních aktivit:

• Preventivně vzdělávací semináře pro žáky prvního stupně základních škol
  • Preventivně vzdělávací semináře pro poslední ročník mateřských škol
  • Implementace standardů bezpečné online komunikace eSafety Label do škol
  • Osvětové semináře pro seniory
  • Příprava výukových pomůcek a publicita

Projekt si klade za cíl snižovat kybernetickou kriminalitu a elektronické násilí páchané na dětech a mládeži či například také na seniorech Prahy 7. Záměrem je zvýšit online bezpečnost propagací a zaváděním osvědčených mezinárodních standardů a postupů a dále na školách rozvíjet užívání informačních a komunikačních technologií. Projekt zvýší také povědomí seniorů o bezpečném chování při používání internetu, chytrých mobilních telefonů a dalších moderních technologií. Cílem je podpořit informovanost rizikových skupin obyvatel v oblasti ochrany osobních údajů a osobnosti online, elektronického bankovnictví a bezpečného online nakupování a plateb.

Místostarosta městské části Praha 7 Mgr. Ondřej Mirovský k projektu dodává: „ Děti od nejmladšího věku dnes již umí používat počítače, tablety a chytré telefony. S tím jsou také spojena mnohá nebezpečí a je důležité o nich vědět a být na ně připravený. Stejně automaticky, jako učíme děti například rozhlédnout se na přechodu, bychom je měli naučit, jak se bezpečně pohybovat v kyberprostoru. A právě na to jsou zaměřeny naše preventivní osvětové
a vzdělávací programy.“

„Kybernetická kriminalita se bohužel stala nedílnou součástí našeho života a ohrožuje lidi všech věkových kategorií. Proto se letos naše pozornost zaměřuje na ty nejmenší a také na nejstarší, kteří jsou s postupující elektronizací stále více ohroženi, protože nejsou připraveni hrozbám čelit. Věříme, že osvěta a prevence pomohou snížit počet potenciálních obětí online kriminality. Děkujeme Praze 7 za péči a možnost preventivní program pro občany realizovat.“ říká PhDr. Zdeněk M. Záliš, ředitel pro strategii Národního centra bezpečnějšího internetu.

www.bezpecne-online.cz

09.09.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 723 x