O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Praha 7 má první Pítko P

Na Ortenově náměstí v Praze 7 se lidé mohou osvěžit u nového pítka ve tvaru písmene P. Jedná se o první pítko tohoto typu umístěné ve veřejném prostoru. Další bude ještě do konce letošního roku instalováno v rámci úpravy hřiště na Sedmikrásce v Jateční ulici.

„Při plánování rekonstrukcí a úprav veřejného prostoru, zejména dětských hřišť a parků, myslíme na umístění nových vodních prvků fungujících po větší část roku, jako jsou pítka, nově do projektů umisťujeme také mlhoviště pro osvěžení v horkých letních dnech.“ uvedla Lenka Burgerová, radní pro rozvoj Prahy 7.

Pítko P pochází z dílny designerského EP studia, které v posledních dvou letech na vlastní náklady pracovalo na návrhu inovativního pítka, které by přispělo ke zlepšení kvality života ve městě.

Pítko P má na dálku rozpoznatelný design, který jej snadno odliší od ostatního mobiliáře. Jeho řešení je zároveň funkční a praktické. Na horní lomené stříšce neulpívá dešťová voda, dole pak lomený oblouk vytváří lavorek, který svádí zbytkovou vodu do středu odpadu, díky čemuž se kolem pítka tolik netvoří jinde velmi běžné kaluže. Spouštěcí ventil je ovládán nohou. Uživatelé tak mají obě ruce volné a nemusejí používat spouštěč, na který před nimi sahalo mnoho lidí. Pítko je díky tomuto mechanizmu vhodné i pro vozíčkáře.

Praha 7 se stala prvním místem, kde je Pítko P využito ve veřejném prostoru. Další pítko chce městská část ještě letos umístit v rámci plánovaných oprav hřiště Sedmikráska v Jateční ulici.

„Dostupnost pitné vody v parcích a na hřištích je důležitá pro všechny obyvatele Prahy 7. Snažíme se proto postupně zajistit, aby byl na území naší městské části dostatečný počet pítek. Zkoušený prototyp pítka má inovativní design a slibuje bezbariérový přístup, doufáme, že se osvědčí i provozně,“ uvedl Ondřej Mirovský, zástupce starosty Prahy 7.

Pítka byla pořízena ve spolupráci EP Studia a společnosti Veolia Česká republika, a.s. Praha 7 vybrala vhodná místa a uhradila pouze náklady na instalaci.

Obrázek bez popisku

19.08.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1031 x