O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Libeňský most může zůstat do opravy otevřený, tramvaje se na něm budou střídat

Magistrát hl. m. Prahy rozhodl o úpravě dopravního režimu na Libeňském mostě. Ve zhruba stometrovém úseku nebudou moci projíždět dvě tramvaje najednou. Omezení bude platit také pro auta těžší než 6 tun. Ta budou jezdit pouze v pravých krajních jízdních pruzích. V tomto režimu by měl Libeňský most vyčkat na plánovanou rekonstrukci.

K omezení dopravy na Libeňském mostě hlavní město přikročilo na základě rozsáhlé diagnostiky jeho stavu, která probíhala od února do června tohoto roku.

„Je zjevné, že most není v dobré kondici a nutně potřebuje opravit. Výsledky zátěžových zkoušek však nakonec dopadly docela příznivě. Když se měl Libeňský most zbourat, hovořilo se o tom, že již není schopen provozu a bude nutné jej co nejdříve celý zavřít. Jsem rád, že se to nepotvrdilo a most může do rekonstrukce sloužit Pražanům,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Podle původních plánů hlavního města měl být historický „Libeňák“ zbourán. Na jeho místě měl vyrůst nový širší most. Proti tomu se však kromě Prahy 7 postavila také široká veřejnost i mnozí odborníci. Zastupitelé hl. m. Prahy letos v únoru odsouhlasili rekonstrukci. Ministerstvo kultury v současnosti projednává podnět k prohlášení Libeňského mostu za kulturní památku. S opravami by se mělo začít po skončení tohoto řízení.

Omezení tramvajového a automobilového provozu na Libeňském mostě by nemělo způsobit dopravní komplikace. Tramvaje se zde zdrží jen na několik sekund.

„Je třeba si uvědomit, že Libeňský most je ve skutečnosti soumostím. Omezení se týká pouze takzvaného inundačního mostu, tedy zhruba stometrového úseku u libeňského břehu. Zbytek mostu by měl dle posudků zvládnout dosavadní provoz,“ doplnila Lenka Burgerová, radní Prahy 7.

12.07.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 839 x