O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Školku v Praze 7 zavřela chyba úřadu z 90. let. Nyní se konečně blýská na lepší časy

Praha 7 nepravomocně vyhrála soudní spor ohledně získání přístupové cesty do Mateřské školy U Průhonu. Do školky již téměř deset let nemohou docházet děti.

„Je to velmi dobrá zpráva pro všechny rodiče v Praze 7. Byť je rozsudek zatím nepravomocný, věřím, že představuje první krok na cestě k nápravě minulých chyb a otevření školky, která léta zbytečně chátrá. Musím v této souvislosti ocenit také práci našich předchůdců, kteří soudní spor vedli kvalifikovaně a napomohli současnému úspěchu,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

MŠ U Průhonu je zavřená od konce roku 2006. Praha 7 tehdy ztratila přístup do vnitrobloku, kde se školka nachází. Uzavření předcházela chyba městské části z roku 1994. Při odprodeji poloviny budovy, odkud byl přístup do vnitrobloku zajištěn, nebylo zřízeno věcné břemeno spočívající v právu průchodu a průjezdu touto budovou. Po vleklých neshodách s vlastníky jediných dvou přístupových cest Praha 7 o možnost využívání školky na dlouhá léta přišla. Následovaly soudní spory, které skončily až u Nejvyššího soudu ČR. Ten v roce 2013 zrušil všechny předchozí rozsudky a vrátil případ k projednání Obvodnímu soudu pro Prahu 7. Ten ve čtvrtek 30. 6. nepravomocně rozhodl ve prospěch městské části. Zajištění věcného břemene, které bude Praze 7 garantovat přístup ke školce, by mělo městskou část vyjít na 600 tisíc Kč.

01.07.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 752 x