Česky   English
Volný čas > Senioři > Aktuální články

Babička ze sousedství

Jste aktivní senior, hledáte smysluplné využití volného času nebo vidíte svá vnoučata jen zřídka a rádi byste byli užiteční? Bydlí prarodiče vašich dětí daleko a uvítali byste občas hlídání?

Městská část Praha 7 pro Vás připravila zdarma k využití inzertní plochu.

Dejte o sobě vědět na nástěnky projektu Babička ze sousedství, které naleznete ve všech Informačních centrech Prahy 7 a ve 2. patře radnice u kanceláře č. 207. Konkrétní podmínky spolupráce rodin a seniorů jsou zcela na domluvě zúčastněných stran.

Naším cílem je nabídnout prostor pro kontakty se zaměřením  na hlídání dětí a sousedské  propojení občanů Prahy 7, které by mohlo pomoci jak rodinám s dětmi, tak i ženám zralého věku, tedy oběma stranám a podpořit mezigenerační soužití. Rádi bychom tak pomohli rodinám, které nemají nebo jen zřídkakdy vidí vlastní babičku, dále ženám zralého věku, které bývají osamělé, mají životní zkušenosti
s výchovou a současně cítí potřebu pomáhat, být užitečné a předávat dalším generacím jiný pohled na svět. Rodičům toto hlídání umožní snadnější návrat  do pracovního procesu a u menších dětí může být řešením v případě nedostatku míst ve školkách.

Vztah mezi rodinou a náhradní babičkou je již na svobodné domluvě obou stran. Měl by fungovat na principu přátelského vztahu a případně i na základě samostatné občanskoprávní smlouvy, která bude uzavřena mezi rodinou a náhradní babičkou dle zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník v platném znění. Poskytované služby mohou být po dohodě rodiny a náhradní babičky honorované.

Vzory formulářů, které naleznete v Informačních centrech MČ Praha 7

14.06.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2361 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7