O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Zdravá Sedmička zve na procházku tlustým střevem

V Praze 7 se v týdnu od 23. do 29. května budou konat osvětové akce zaměřené na zdravotní prevenci. Veřejnost si bude moci krom jiného vyzkoušet dobrodružnou procházku obřím tlustým střevem. V rámci čtyřdenního programu, který se uskuteční na Strossmayerově náměstí, Ortenově náměstí a Výstavišti, budou k vidění také makety dalších orgánů, bude zde probíhat měření obsahu kysličníku uhelnatého v dechu, testy na HIV či program prevence rakoviny prostaty a prsu.

„Akce se koná v rámci Místní agendy 21, jejíž nedílnou součástí je i zlepšování zdraví obyvatel a propagace zdravého životního stylu. Praha 7 se v kampani zaměří zejména na prevenci různých závažných onemocnění, jako jsou rakovina tlustého střeva, rakovina kůže,  nebo onemocnění HIV. Dále se bude kampaň věnovat také prevenci kouření,“ uvedl radní Prahy 7 František Vosecký.

„V posledních letech se stále zvyšuje počet nálezů rakoviny tlustého střeva. Co se týče výskytu rakoviny prostaty a karcinomu prsu, Praha dokonce zaujímá první místo v celé ČR. Tyto statistiky jsou jasným signálem, že jako radnice musíme reagovat a udělat maximum pro to, aby občané v co nejvyšší míře chodili na preventivní prohlídky. Věřím, že k tomu naše akce přispěje,“ doplnila radní Prahy 7 Silvie Kratochvílová.

Akce v rámci kampaně Zdravá sedmička se budou konat v pondělí 23. 5. na Strossmayerově náměstí, v úterý 24. 5. na Ortenově náměstí a ve středu 25. 5. zpátky na Strossmayerově náměstí. Zakončení kampaně proběhne v neděli 29. 5. v rámci Rodinného dne Prahy 7 na Výstavišti, kde bude mít Sedmička k dispozici svou vlastní Zónu zdraví.

Kampaň Zdravá Sedmička se koná za podpory hlavního města Prahy. Podílejí se na ní organizace Dialog Jessenius, o.p.s., ROZKOŠ bez RIZIKA, z. s., Česká společnost AIDS pomoc, z.s., Onkomaják, o.s., IFMSA Česká republika, z.s. a Státní zdravotní ústav.

23. 5. Strossmayerovo náměstí, 11:00 - 17:00 hod

• měření CO v dechu
  • makety prsu a prostaty, program prevence rakoviny,
  • představení projektu infocentra pro onkologicky nemocné pacienty
  • testy na HIV protilátky

24. 5. Ortenovo náměstí, 11:00 - 17:00 hod

• sanitní vůz (testy na HIV protilátky)*

25. 5. Strossmayerovo náměstí, 11:00 - 17:00 hod

• sanitní vůz (testy na HIV protilátky)*

29. 5. Výstaviště, 13:00 – 19:00 hod

• měření CO v dechu
  • makety prsu a prostaty
  • představení projektu infocentra pro onkologicky nemocné pacienty

* Testy na HIV protilátky budou probíhat pouze od 14 do 17 hod.

23.05.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 847 x