O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Osm návrhů na novou podobu radnice jde do finále, vítěze Praha 7 představí na výstavě

Mezinárodní architektonická soutěž na novou podobu radnice se dostává do své závěrečné fáze. Koncem tohoto týdne bude porota hodnotit osm návrhů, které postoupily do druhého kola. Vítěz bude představen 17. května na výstavě v budově nové radnice.

Soutěž na novou podobu radnice byla na základě výstupů z místního referenda vyhlášena podle pravidel České komory architektů letos v únoru. Do prvního kola se přihlásilo 70 architektonických ateliérů. Mezinárodní porota následně vybrala osm návrhů, které postoupily k podrobnějšímu zpracování do druhého kola. Termín odevzdání výsledných návrhů byl stanoven na 2. května.

„Potěšilo nás, že podrobně rozpracované návrhy v termínu odevzdaly všechny oslovené ateliéry. Veškeré materiály jsou nyní v rukou mezinárodní poroty, kterou čeká nelehké rozhodování o vítězi celé soutěže,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„S výsledky veřejnost seznámíme na souhrnné výstavě všech hodnocených návrhů. Symbolicky jsme ji situovali do přízemních prostor budovy nové radnice, jejíž novou podobu v rámci soutěže hledáme,“ doplnil radní Prahy 7 Pavel Zelenka.

Mezinárodní porota se k posouzení osmi finálních návrhů sejde ve dnech 6. a 7. května. Následně dojde k dopracování všech administrativních náležitostí dle regulí soutěže. Po té bude výsledné rozhodnutí poroty předáno Radě MČ Praha 7 ke schválení.

Výsledky soutěže budou zveřejněny na vernisáži výstavy, která se uskuteční v úterý 17. května od 19 hodin v přízemí budovy nové radnice U Průhonu 1338/38. Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout vizualizace a další podklady ke všem hodnoceným návrhům. Výstava bude v nové radnici k vidění do úterý 31. května.

„Jelikož architektonická soutěž vzešla z místního referenda, považujeme za samozřejmé informovat o výsledcích občany i prostřednictvím přehledného katalogu ve formátu časopisu Hobulet, který doručíme do všech schránek v naší čtvrti,“ dodává radní Pavel Zelenka.

06.05.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1042 x