O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Víte, kdo uklízí Vaši ulici?

Praha 7 v květnu spouští kampaň zaměřenou na úklid ulic a veřejných prostranství. Pilotní díl kampaně je věnován Řezáčovu náměstí a přilehlým ulicím. Cílem projektu „Vím, kdo uklízí moji ulici“ je představit občanům konkrétního člověka, který uklízí v okolí jejich domovů, přiblížit jim průběh úklidu a více je zapojit do udržování čistoty a pořádku.

„Stále se snažíme hledat ještě další cesty, jak zlepšit čistotu ulic v Praze 7. Změnili jsme systém ručních úklidových prací. Každá lokalita má teď svého uklízeče, kterého v rámci kampaně představujeme našim občanům. Vycházíme z toho, že pokud známe člověka, který po nás uklízí, nechceme mu přidělávat práci. Uklízeč bude mít k dispozici telefon a číslo bude rovněž zveřejněno. Lidé ho budou moci kontaktovat a řešit s ním konkrétní situace,“ uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

Pro pilotní fázi projektu městská část vybrala Řezáčovo náměstí a přilehlé okolí. Od května zde budou vyvěšeny letáky s fotkou, jménem a telefonem uklízeče, který se v této lokalitě stará o čistotu a pořádek.

Ruční úklid probíhá denně ve dvou fázích. Dopoledne dojde k úklidu po psech, k odstranění největších nečistot a k otření košů. Druhé kolo je pomalejší a důkladnější. Uklízeč sbírá a zametá drobnější odpadky, uklízí kolem odpadkových košů a zametá i pod chodníkem.

„Po skončení každé fáze úklidu se pracovník podepíše na rozpis, který bude vyvěšen společně s informačními letáky. Lidé tak budou mít přehled, kde již toho dne úklid proběhl,“ řekl Jan Čižinský.

Pro lepší vyhodnocení kampaně nechala městská část zpracovat přehled, kolik nečistot se v dané lokalitě uklidilo v průběhu dubna. Jen na Řezáčově náměstí to byly denně 2 kg psích exkrementů, 120l odpadků z městských košů přeplněných domovním odpadem, 250 nedopalků od cigaret či 40 pivních zátek.

„Jsme zvědaví, zda květnová bilance bude lepší,“ dodal Jan Čižinský.

V rámci kampaně budou v ulicích vyvěšeny také praktické informace a rady, jak sami obyvatelé mohou jednoduchým způsobem k udržení pořádku napomoci.

03.05.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1098 x