O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Starostovi Prahy 7 přišel zvláštní balíček. Obsah nakonec potěšil děti z Azylového domu Otevřené srdce

Krabice, která se ocitla na stole starosty Prahy 7 Jana Čižinského, byla plná marmelád. Marmelády starostovi poslala místní podnikatelka paní Šindlerová, která ve Veletržní ulici marmelády vyrábí. V průvodním dopise bylo uvedeno, že zasílání marmelád bude pravidelnou pomocí potřebným. Paní Šindlerová je jednou z řady lidí, kteří vyslyšeli apel radnice sedmé městské části na sousedskou pomoc potřebným. Marmelády skončily v Azylovém domě Otevřené srdce, který sídlí v Praze 7 a poskytuje od roku 2002 pomoc matkám s dětmi v tíživé sociální situaci.

„V dubnu jsme poprvé dostali výborné marmelády od paní Hany Šindlerové, která má ve Veletržní ulici Marmeládovnu. Podělili jsme jimi maminky s dětmi z Prahy 7, které žijí v azylovém domě nebo v sociálních bytech Prahy 7. Dětem marmelády moc chutnaly a jejich výbornou chuť i hezké balení ocenily i matky, které žijí s dětmi na životním minimu a nemohou si tak kvalitní marmelády koupit,“ děkuje ředitelka azylového domu paní Michaela Nováková.

Městská část se dlouhodobě stará o sociálně potřebné obyvatele. Již v minulosti proběhlo prostřednictvím sociálních sítí několik sbírek oblečení, školních potřeb pro děti nebo starých mobilních přístrojů. Díky velmi pozitivní odezvě se tak například podařilo vybavit do první třídy desítku prvňáčků, jejichž rodiny neměly prostředky na zakoupení školních tašek.

„Solidarity si moc vážím. Je radostné sledovat, že když zveřejníme výzvu s žádostí o pomoc, za pár hodin lidé přinesou vše potřebné. Podnikatelka paní Šindlerová je krásným příkladem člověka, který myslí na druhé. Patří jí velký dík,“ říká starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Obrázek bez popisku

28.04.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1091 x