Úřad městské části > Zdravé město a MA 21 > Kampaně a osvětové akce

Dobrovolníci z Prahy 7 uklidili téměř 2 tuny odpadků

Přes padesát dobrovolníků se v sobotu 16. dubna krátce po deváté hodině připojilo k celorepublikové kampani Ukliďme Česko. Za účasti starosty Prahy 7 Jana Čižinského a dalších členů rady městské části občané uklízeli vytipované lokality. Z okolí nádraží Bubny a holešovického nábřeží nechali odvést téměř 2 tuny odpadků.

„K akci Ukliďme Česko jsme se připojili již podruhé, čistotu ulic a veřejných prostranství však řešíme průběžně celý rok. Letos přicházíme s efektivnějším systémem úklidu. Vysíláme do ulic více lidí, každý z nich má pevně danou oblast, přičemž nejvíce znečištěné lokality procházejí dvakrát denně. Občané nám potvrzují, že je to znát. Jsem rád, že nám dobrovolníci v sobotu pomohli uklidit i ty hůře přístupné lokality,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Dobrovolníci se rozdělili na dvě pracovní skupiny. První trasa vedla od stanice Vltavská směrem k nádraží Bubny a dále k železniční zastávce Praha – Holešovice. Druhá skupina se věnovala nábřeží od Hlávkova mostu k mostu Libeňskému. Každou skupinu doprovázeli terénní pracovníci organizace Progressive o. p. s., kteří pomohli se sběrem infekčního materiálu.

„Byl jsem velmi příjemně překvapen, že se i přes ranní deštivé počasí našlo poměrně velké množství lidí, kteří byli ochotní dobrovolně ve svém volném čase pomáhat s úklidem Prahy 7. Chtěl bych všem moc poděkovat a těším se, že se příští rok sejdeme v ještě větším počtu,“ uvedl František Vosecký, radní Prahy 7.

Všichni účastníci akce Ukliďme Česko - Ukliďme Sedmičku dostali od Prahy 7 jako poděkování Plavačku - volný lístek na 7 jízd přívozem HolKa.

Obrázek bez popisku Obrázek bez popisku Obrázek bez popisku Obrázek bez popisku

Foto : Tomáš Slavík