O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Praha 7 oslaví Den Země v Letenských sadech

Sedmá městská část oslaví svátek naší planety v pátek 22. dubna v Letenských sadech u Letenského zámečku. Od 9 do 12 hodin zde bude probíhat program pro školy. Odpoledne do 16 hodin bude akce zaměřena na širokou veřejnost.

„Program ke Dni Země společně s námi připravují neziskové organizace, které se věnují životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji. Chceme, aby se malí i velcí návštěvníci seznamovali s tématy ekologie a ochrany přírody zábavnou formou, prostřednictvím různých her a soutěží,“ uvedl František Vosecký, radní Prahy 7.

V Letenských sadech se návštěvníci dozvědí mnoho zajímavého o ochraně přírody, problematice odpadů, třídění a recyklaci, udržitelné dopravě či veřejné čistotě.

Program ke Dni Země připravuje MČ Praha 7 ve spolupráci s organizacemi:

Auto*Mat, Bez obalu - Institut pro podporu šetrné distribuce a uvědomělé spotřeby, Národní zemědělské muzeum, Anita Blahušová - Zahrada mě baví, Kouzelná fazolka či Malý Velký strom.

Oslavy Dne Země se konají v rámci kampaně Udržitelná Sedmička. Projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky.

20.04.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1243 x