O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Jak vypadá Praha 7 očima architektů?

Sedmá městská část otevírá v úterý 12. dubna v Národní galerii v Praze výstavu „Očima architektů“. Expozice s podtitulem „Fakulta architektury pro Prahu 7“ prezentuje proměny částí Holešovic a Letné v představách budoucích architektů. Výstava se bude v prostorách Veletržního paláce konat do 21. dubna.

Na výstavě budou prezentovány práce studentů ateliérů působících na Fakultě architektury ČVUT. Studentské projekty prověřují potenciál několika míst na území Prahy 7, řeší reálné problémy jednotlivých lokalit a tvoří město, ve kterém bychom chtěli žít – s příjemným veřejným prostorem, spojené s řekou, přátelské k dětem, s náměstími a ulicemi, kde je radost se pohybovat.

„Praha 7 je jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících částí metropole. Možná se v budoucnu stane jedním z center Prahy. Těší mě, že studenti renomovaných ateliérů Fakulty architektury ČVUT zpracovávají s velkým elánem a pod odborným vedením neuralgická místa naší městské části. Spolupráce s vysokými školami je výhodná pro obě strany – studenti prověřují reálné problémy města a Praha 7 přemýšlí o svém rozvoji dopředu, bez tlaku konkrétních projektů,“ uvedla radní Prahy 7 Lenka Burgerová.

„Spolupráce s Prahou 7 je s ohledem na lokaci Veletržního paláce – sídla sbírky moderního a současného umění – pro Národní galerii naprostou samozřejmostí. Díky ní mohou návštěvníci před Veletržním palácem obdivovat třeba Aj Wej-wejův Zvěrokruh a s ohledem na nový projekt Art District 7 jsem přesvědčen, že umění na ‚sedmičce‘ bude vzkvétat stále víc,“ řekl generální ředitel Národní galerie v Praze Jiří Fajt.

Zadáváme v našem atelieru každý semestr aktuální témata pro konkrétní místo – město, městskou čtvrť. Studentské školní projekty mají kromě jiného i výhodu svobodného přemýšlení o řešení, které je danému místu adekvátní. Na výstavě je k vidění výsledek práce atelieru ze zimního semestru: přestavba severní části Dolních Holešovic, představující novou tvář této čtvrti s velkým potenciálem být dobrým místem k životu,“ uvedl Ivan Plicka, vedoucí atelieru Plicka Sedlák na Fakultě architektury ČVUT v Praze.

Výstavu „Očima architektů“ pořádá Městská část Praha 7 ve spolupráci s Fakultou architektury ČVUT a Národní galerií v Praze. K vidění bude od 12. do 21. dubna v Malé dvoraně Veletržního paláce nad knihkupectvím NG – Koenig Books (Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha 7).

Vstup zdarma.

12.04.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1046 x