O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský ocenil strážníky a hasiče za záchranu životů

Ve středu 30. března 2016 se na Úřadě MČ Praha 7 uskutečnilo slavnostní předání zvláštních ocenění příslušníkům Integrovaného záchranného systému hl. m. Prahy. Šest strážníků Městské policie a dva hasiči byli vyznamenáni za záchranu životů. Vrchní komisař Mjr. Josef Fiala obdržel ocenění za trvalý přínos Praze 7.

„Strážníci, hasiči i policisté občas dělají nepopulární práci, ale občas také zachraňují životy. Je to nesmírně náročná práce, za kterou jsme jim vděční. Jsem rád, že i tentokrát byli v pravý čas na pravém místě a zachovali se velice obětavě a profesionálně. Je pro mě velkou ctí takové lidi ocenit,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

K oběma událostem, za které strážníci a hasiči obdrželi zvláštní ocenění, došlo 11. února tohoto roku.

V brzkých ranních hodinách příslušníci Městské policie a Hasičského záchranného sboru spolupracovali při obtížné záchraně dvou zraněných osob nacházejících se v proudu Vltavy pod Hlávkovým mostem.

Za účast na záchraně životů získali mimořádné ocenění příslušníci Městské policie: Josef Ehl, Tomáš Faron, Roman Glos a Vlastimil Lifka a příslušníci Hasičského záchranného sboru: nstržm. Martin Haušild a nstržm. Martin Müller.

Později téhož dne strážníci Městské policie při hlídkové činnosti nalezli muže, který zkolaboval v Letenských Sadech. Projevili velkou profesionalitu a duchapřítomnost a muži v bezvědomí poskytli první pomoc do příjezdu Zdravotnické záchranné služby.

Za účast na záchraně života byli oceněni příslušníci Městské policie: Jan Janča a Michal Neumann.

Z rukou starosty převzal zvláštní ocenění za trvalý přínos Praze 7 také mjr. Josef Fiala, vrchní komisař vnější služby Obvodního ředitelství Policie Praha I. Mjr. Fiala se dlouhá léta podílí na přípravě a zajišťování bezpečnostních opatření při velkých fotbalových utkáních na stadionu AC Sparta Praha.

Obrázek bez popiskuObrázek bez popisku

31.03.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1132 x