O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Zájem o architektonické ztvárnění nové radnice Prahy 7 předčil očekávání

Velký zájem o rekonstrukci nového sídla úřadu Prahy 7 potvrzuje, že budova nové radnice představuje pro architekty zajímavou výzvu. Do mezinárodní architektonické soutěže se přihlásilo 70 architektonických ateliérů. Porota nyní do druhého kola vybere 8 finalistů. Výsledky mezinárodní soutěže budou známy v polovině května.

„Jsem z toho nadšený. Věřili jsme, že by soutěž o novou podobu radnice mohla být pro architekty výzvou. Tak obrovský zájem však předčil naše očekávání. Mezinárodní porota bude mít z čeho vybírat, což je pro Prahu 7 velmi dobrá zpráva,“ uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

Mezinárodní architektonickou soutěž o podobu nové budovy radnice vyhlásila sedmá městská část 19. února. Týden na to se uskutečnila prohlídka řešeného objektu U Průhonu 1338/38. Účast desítek zájemců napověděla, že zapojení do soutěže architekty láká.

„Množství přihlášených návrhů vnímám jako potvrzení toho, že byla soutěž dobře připravená. Rád bych poděkoval všem odborníkům, kteří se na ní podílejí. Nyní je řada na mezinárodní porotě, která jediná smí podle pravidel v této chvíli znát podobu doručených návrhů. Veřejnost s výsledky seznámíme neprodleně po konečném rozhodnutí poroty. Po vyhodnocení druhého kola počátkem května uspořádáme výstavu, na které budou všechny návrhy zveřejněny. K výstavě vydáme katalog,“ řekl radní Prahy 7 Pavel Zelenka zodpovědný za rekonstrukci nového sídla úřadu.

Soutěž o novou podobu radnice byla na základě výstupů z místního referenda vyhlášena podle pravidel České komory architektů. Doručené návrhy v prvním kole posuzuje mezinárodní porota v anonymizované podobě, tedy bez toho, že by znala jejich autory. Do druhého kola k podrobnějšímu zpracování postoupí 8 návrhů. Termín odevzdání výsledných návrhů je stanoven na 2. května. V polovině května bude oficiálním zveřejněním výsledků zahájena výstava všech 70 podaných návrhů.

Obrázek bez popisku

17.03.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1086 x