Česky   English
O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Libeňský most se bourat nebude

Zastupitelé hlavního města Prahy na svém zasedání ve čtvrtek 25. února rozhodli o záchraně Libeňského mostu. Místo bourání a rozšiřování bude tato unikátní památka zrekonstruována ve své současné podobě.

„Mám skutečně velkou radost. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se do záchrany mostu aktivně zapojili, především pak lidem z iniciativy Libeňský most nebourat, nerozšiřovat, kteří této záležitosti věnovali obrovské úsilí. K současnému výsledku nám pomohli všichni, kteří šířili a podepisovali petice a účastnili se akcí na podporu mostu. Jsem rád, že svůj názor nakonec přehodnotila také většina pražských zastupitelů. K definitivní záchraně Libeňského mostu povede ještě dlouhá cesta. Nyní je třeba urychleně začít s přípravou rekonstrukce,“ uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

Pod petici na obnovu mostu se podepsalo na 1900 občanů. Kdy bude most opraven a kolik bude rekonstrukce stát, zatím není jasné. V současné době Technická správa komunikací zahájila diagnostické práce na dvou nejohroženějších částech mostu. Zároveň by měla být připravována projektová dokumentace na rekonstrukci.

Ministerstvo kultury rovněž projednává podnět k prohlášení Libeňského mostu za kulturní památku.

26.02.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1355 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7