O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Zastupitelstvo hl. m. Prahy o Libeňském mostu nehlasovalo

Náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek nechal z dnešního zasedání Zastupitelstva HMP stáhnout bod o rekonstrukci Libeňského mostu. Trojkoalice, včetně starosty Prahy 7 Jana Čižinského a místostarosty Ondřeje Mirovského, se pokusila usnesení zařadit zpět k projednání. Tento návrh však u potřebného počtu pražských zastupitelů neprošel.

Vyjádření starosty Prahy 7 Jana Čižinského:

„Na dnešním celopražském zastupitelstvu se nepodařilo ustavit 33 zastupitelů jako "koalici pro záchranu Libeňského mostu". Vrátka k demolici zůstala otevřena. Co bude následovat? Přijdou zdrcující posudky, most bude uzavřen pro dopravu a prohlášen za neopravitelný. Věřím, že ministerstvo kultury most za památku prohlásí a nenechá se zastrašit. Posudek ČVUT mluví jednoznačně - most lze opravit a nebude to dražší než stavba nového.

My budeme za opravu mostu bojovat dále. Přečtěte si, prosím, v příloze usnesení, které Trojkoalice navrhla. Nenašel se ani pro jeho zařazení na program žádný hlas žádného zastupitele za ANO, TOP 09 a ČSSD. Přitom jde jen o určení směru a usnesení, že se Praha bude k mostu chovat jako k památce. Dnešní hlasování ANO, TOP 09 a ČSSD bylo v rozporu s tím, co slyšeli lidé na veřejném projednání toto úterý. Přesto doufám, že i zastupitelé za tyto strany na dalším zastupitelstvu přetaví své ústně deklarované osobní přesvědčení v závazné odhlasování záchrany Libeňského mostu.

Jak se nyní zachováme k Libeňskému mostu, tak se budeme chovat k ostatním mostům ve stejně špatném stavu – k mostu Legií a dalším.“

Obrázek bez popisku Obrázek bez popisku

01.02.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1284 x