Česky   English
O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

V Praze 7 startuje pilotní projekt třídění odpadu v domech

Praha 7 zveřejnila na podzim minulého roku nabídku získat zdarma kontejnery na tříděný odpad přímo do domu. Do tohoto pilotního projektu se přihlásilo 132 domů. V těchto dnech jsou kontejnery do domů doručovány. Od začátku února začne jejich pravidelné vyvážení.

„Jsem velmi rád, že se Praze 7 ve spolupráci s hlavním městem Prahou podařilo tento pilotní projekt nastartovat. Když chceme, aby naši občané třídili odpad, je důležité zajistit, aby kontejnery byly pro každého co nejlépe dostupné. Pevně věřím, že tento projekt bude občany motivovat k vyššímu třídění odpadu a zároveň nám pomůže zlepšit čistotu v okolí kontejnerů na tříděný odpad v ulicích,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Praha 7 se v minulém roce pustila do boje s nepořádkem kolem přeplněných kontejnerů na tříděný odpad. S hlavním městem se podařilo dohodnout častější vyvážení na šestnácti nejproblematičtějších místech. Praha 7 zároveň navázala spolupráci s Armádou spásy, která radnici poskytuje brigádníky z řad svých klientů. Ti se o sobotách a nedělích starají o úklid kolem všech kontejnerů na separovaný odpad. Přes všední dny zde uklízí nasmlouvaná firma.
O víkendu však úklid zajištěn nebyl. Často pak docházelo k tomu, že se odpadky hromadily mimo kontejnery, odkud se roznesly do okolí. Pilotní projekt „Kontejnery do domů“, který Praha 7 realizuje ve spolupráci s hl. m. Prahou a Pražskými službami a.s., je dalším krokem, jak situaci zlepšit.

„Dle informací od Pražských služeb je systém třídění odpadu prostřednictvím kontejnerů v ulicích v současné době již na svém maximu. Jsem přesvědčen, že třídění odpadů v domech je cestou, jak nadále zvyšovat objem vytříděného odpadu v Praze. Pokud bude pilotní projekt úspěšný a občané budou této možnosti dostatečně využívat, můžeme službu postupně rozšířit do všech domů v Praze 7,“ dodal zástupce starosty Ondřej Mirovský.

Vyřízení žádosti, přistavení i vyvážení kontejnerů je v rámci pilotního projektu „Kontejnery do domu“ zcela zdarma.

Obrázek bez popisku

01.02.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1516 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7