O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Praha 7 schválila rozpočet

Zastupitelstvo MČ Praha 7 schválilo na svém zasedání v pondělí 18. ledna rozpočet na rok 2016. Městské části se oproti minulým letům podařilo rozpočet připravit o měsíc dříve. Praha 7 v tomto roce bude investovat do oprav a údržby nemovitého majetku a rozvoje služeb pro občany. Přibude míst ve školkách a stromů v ulicích. Plánuje také přípravu rekonstrukce nové budovy radnice.

„Rok 2015 se v Praze 7 nesl ve znamení změn. Vypovídali jsme nevýhodné smlouvy, hledali možné úspory v probíhajících zakázkách a přesouvali ušetřené peníze do školství, kde byly akutně potřeba. Snažili jsme se, aby úřad fungoval efektivně, byl otevřený a přátelský k občanům. Zároveň jsme usilovali o to, aby byla městská část příjemným místem pro život, vstřícným a solidárním ke všem potřebným. V tom nadále pokračujeme. Zároveň nás čekají další výzvy, jako je příprava rekonstrukce nové radnice či změna systému úklidu,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

V rozpočtu Prahy 7 na letošní rok se počítá s běžnými výdaji ve výši 247 mil. Kč. Mezi nejvýznamnější položky patří příspěvek Pečovatelskému centru na zajištění sociálních služeb, příspěvek na provoz mateřských a základních škol či finance na údržbu a úklid chodníků a parků. Praha 7 plánuje změnit systém úklidu. Starat by se o něj mělo více lidí, ve větší míře budou zapojeny lidé s hendikepem či klienti úřadu práce.

Nově plánované investice pro letošní rok by městskou část měly přijít na 53 mil. Kč. Zhruba polovinu bude chtít radnice pokrýt dotacemi.

„Velká část plánovaných investic bude směřována do školství. Kromě nutných oprav školských budov bude probíhat další etapa výstavby nových tříd mateřských škol. Největším projektem je nová školka na Ortenově náměstí. Dále chystáme výsadbu stromů do ulic či rekonstrukci dětského hřiště Sedmikráska v Jateční ulici. Plánujeme rovněž investovat do služeb poskytovaných úřadem, jako jsou nové webové stránky či eGovernment,“ řekl Pavel Vyhnánek, zástupce starosty Prahy 7.

Zvláštní položku tvoří nedokončené investice, které byly do rozpočtu zařazeny již v minulých letech. Tyto výdaje činí cca 158 mil. Kč. Z toho 100 mil. Kč je určeno na pořízení nové budovy radnice a přípravu její rekonstrukce. Na tyto investice jsou v rozpočtu vyhrazeny finance z minulých let.

„Mezi nejvýznamnější pokračující investice patří rekonstrukce vodárenské věže či interiéru oblíbeného Bia Oko. Stěžejní událostí minulého roku byl výběr nové budovy radnice, který v listopadu schválilo zastupitelstvo. Letos nás čeká vyhlášení otevřené architektonické soutěže na úpravy objektu. Po jejím vyhodnocení bude následovat příprava projektové dokumentace,“ doplnil místostarosta Pavel Vyhnánek.

19.01.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1349 x