O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2016

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský popřál stoleté jubilantce

Mimořádné životní jubileum oslavila ve středu 6. ledna 2016 nejstarší občanka Prahy 7 MUDr. Věra Šťastná. Ke stým narozeninám jí přišli popřát také zástupci radnice sedmé městské části v čele se starostou Janem Čižinským (PRAHA 7 SOBĚ).

„S paní doktorkou Šťastnou jsem strávil velmi příjemné chvíle. Je hrdou sedmičkovou patriotkou. Sama říká, že vše, co se jí v životě povedlo, vždy souviselo s Prahou 7. Obdivuji její životní elán a aktivitu. Dodnes chodí na procházky do Stromovky nebo do kostela. Navštěvuje také galerie a těší se na letošní výstavu k 700. výročí narození Karla IV. Měli jsme i jedno společné osobní téma, jelikož její pravnučka a moje dcera jsou spolužačky,““ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

MUDr. Věra Šťastná se narodila a celý život prožila v Praze 7. V dnes již zaniklých Zátorách  chodila do školy kolem sochařské dílny, kde tehdy kameníci pracovali na zakázce architekta Josipa Plečnika, kterého prezident T. G. Masaryk najal na obnovu Pražského hradu.  Maturovala v roce 1935 na gymnáziu v Dušní ulici, dále pokračovala ve studiu medicíny na vysoké škole. Kvůli uzavření škol za druhé světové války musela studium na pět let přerušit. V této době pracovala pro Nemocenskou pojišťovnu. Po válce, jako jedna z mála z ročníku, studium úspěšně ukončila a nastoupila na infekční oddělení do nemocnice Na Bulovce. Od roku 1953 pracovala jako obvodní pediatr pro Prahu 7 v rámci Školní zdravotní služby a jako školní lékař pro základní školy. V roce 1948 se vdávala v kostele sv. Antonína. V manželství se jí narodily dvě dcery, je babičkou dvou vnoučat a prababičkou tří pravnoučat.

Starosta Jan Čižinský paní doktorce Šťastné předal květinu, dort, pamětní list a knihu o Praze 7.

Obrázek bez popisku

07.01.2016 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1415 x