O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 podepsala kupní smlouvu na novou radnici

Městská část Praha 7 a společnost LAURA H.C., s.r.o. podepsaly kupní smlouvu na budovu U Průhonu 1338/38. Celkové pořizovací náklady činí 91,5 mil. Kč. Znalecký posudek nabízenou cenu potvrdil.

„Jedná se o další krok, který nás přibližuje k funkčnímu, přiměřenému, vstřícnému a hezkému sídlu radnice. Zastupitelstvo v listopadu schválilo výsledek veřejné soutěže, jejímž prostřednictvím jsme sháněli vyhovující objekt. Následně jsme si nechali znaleckým posudkem potvrdit, zda je nabízená cena za tuto budovu adekvátní. Výstupy z posudku potvrzují, že nakupujeme za přiměřenou cenu,“ uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

Znalecký posudek stanovil cenu budovy na 90 mil. Kč. Pořizovací náklady dle podané nabídky činí 91,5 mil. Kč, včetně daně. Posudky zároveň potvrdily, že budova je v odpovídajícím stavu a městskou část by při její adaptaci neměla čekat žádná zásadní stavebně-technologická překvapení.

Praha 7 nyní pokračuje v dalším procesu pořízení objektu na základě pověření zastupitelstvem a výstupů z referenda.

Nejbližším krokem bude vyhlášení otevřené architektonické soutěže na úpravy objektu, kterou městská část aktuálně připravuje.

21.12.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1212 x