O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 vyhlásila dotace na rok 2016

Sedmá městská část vyhlásila dotace na příští rok. Spolky, organizace i jednotlivci z Prahy 7 si mohou zažádat o podporu projektů realizovaných v průběhu celého roku 2016. Radnice na dotace počítá s částkou 3 650 000 korun.

„V předchozích letech vyhlašovala městská část dotace jen na druhou polovinu roku. Řadu projektů proto do nich nebylo možné přihlásit. Nové dotační řízení pro rok 2016 jsme připravili v dostatečném předstihu tak, aby měl každý zájemce stejnou možnost si o dotaci zažádat,“ uvedl Pavel Vyhnánek, zástupce starosty Prahy 7.

Dotační řízení bylo vyhlášeno na projekty realizované v období od 1. 1. do 31. 12. 2016. Zažádat si lze o dotaci v oblastech: sociální a zdravotní, kultura, sport, životní prostředí, bezpečnost a protidrogová prevence, školství.

Žádosti se podávají v termínu od 7. do 13. 1. 2016. Žádat lze rovněž o dotaci na akci, která se již uskutečnila před podáním a vyhodnocením žádosti.

Předpokládaný celkový objem finančních prostředků na dotace činí 3 650 000 Kč.

„Je určitě dobrou zprávou, že jsou dotace vyhlášeny včas a že je na ně určeno více peněz než v minulých letech. Jsem ráda za výrazné posílení v oblasti kultury, kam jsme přesunuli část financí z běžného rozpočtu na kulturu. Tento krok vychází z našeho programu. Jsme přesvědčeni, že radnice nemá pořádat velké a nákladné akce, ale skutečně podporovat kulturní život na svém území,“ doplnila radní Hana Třeštíková.

Výsledek dotačního řízení bude zveřejněn počátkem března příštího roku.

Více o programových dotacích Prahy 7 naleznete zde:

10.12.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 939 x