O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Zastupitelstvo Prahy 7 rozhodlo, adresa nové radnice bude U Průhonu 38

Zastupitelstvo Prahy 7 na svém mimořádném zasedání v pondělí 23. listopadu 2015 rozhodlo o umístění nového sídla radnice městské části. Na základě výsledku veřejné soutěže byla vybrána administrativní budova U Průhonu 1338/38. Praha 7 ji od současného vlastníka koupí za částku 91,5 mil. Kč. Náklady na rekonstrukci se budou pohybovat mezi 100 - 150 mil. Kč.

„Vyhráli jsme volby se slibem, že skoncujeme s předraženými zakázkami. Skoncovali jsme s miliardovou radnicí. Kupujeme budovu za 91 milionů. Je to pro Prahu 7 velká šance. Na základě architektonické soutěže vybudujeme hezké, funkční, přiměřené a vstřícné sídlo radnice,“ uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

Zastupitelstvo MČ Praha 7, s přihlédnutím k usnesení komise pro výběr sídla radnice, zvolilo jako nejvhodnější variantu nabídku společnosti LAURA H.C., s.r.o. Jedná se o administrativní budovu na adrese U Průhonu 1338/38.

Budova má devět nadzemních a jedno podzemní podlaží. Postavena byla začátkem 90. let. Výměra kancelářských ploch činí 2530 m2. Související provozní plochy, jako jsou sklady, zázemí a chodby, činí 1400 m2. Součástí objektu je parkoviště ve dvoře pro 20 vozidel. Budova je nyní prázdná, ihned po nabytí vlastnických práv je možné začít pracovat na její adaptaci pro potřeby úřadu. Na základě výstupů z referenda bude na architektonické řešení sídla úřadu vyhlášena veřejná architektonická soutěž podle pravidel České komory architektů. Náklady na rekonstrukci objektu budou dle zpracovaných posudků činit zhruba 98 – 146 mil. Kč.

Pořizovací náklady u dalších dvou hodnocených objektů byly vyšší. V případě budovy U Průhonu 32 činily 185 mil. Kč (plus 95 - 140 mil. Kč rekonstrukce), u budovy Argentinská 38 dosahovaly výše 330 mil. Kč (plus 300 - 350 mil. Kč rekonstrukce).

Zastupitelstvo MČ Praha 7 nyní pověřilo radu, aby činila veškeré nezbytné kroky směřující k odkoupení budovy U Průhonu 1338/38.

„Příprava a realizace úprav objektu k nastěhování by měla trvat zhruba dva roky. Jsem rád, že naše zastupitelstvo našlo odvahu pořídit pro Prahu 7 po sto třiceti letech konečně radnici.

Předchozí zastupitelstvo za vlády ODS v roce 2002 pronajalo jediný vhodný pozemek nad Parkhotelem, kam by se radnice vešla šestkrát, na 105 let developerovi za nižší částku, než činil nájem, který Praha 7 platila. Mezi lety 2010-2014 pak utratila koalice ODS a ČSSD v zastupitelstvu Prahy 7 za nejrůznější poradenství při výběru radnice neuvěřitelných 14,3 milionu korun, a nic nevybrala,“ doplnil starosta Jan Čižinský.

24.11.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1316 x