O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 vybírá ze tří nabídek sídlo nové radnice

Ve středu 11. listopadu proběhlo veřejné otevírání obálek s nabídkami na prodej nemovitosti v rámci soutěže na nové sídlo radnice Prahy 7. Z pěti doručených nabídek tři odpovídaly zadání městské části.

„Nabídky nyní vyhodnocujeme. Zadali jsme zpracování odborných posudků, které nám řeknou, v jakém stavu jsou budovy a jaké další náklady bude jejich adaptace pro potřeby úřadu vyžadovat. Touto cestou získáme přehled o celkových pořizovacích nákladech, které dle výstupů z referenda nesmí přesáhnout 500 mil. korun. Z referenda vyplývají také hlavní hodnotící kritéria, kterými jsou ekonomická výhodnost a dopravní dostupnost, uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

Do veřejné soutěže byly přihlášeny tři nabídky, splňující zadané podmínky:

• U Průhonu 1516/32
  • U Průhonu 1338/38
  • Argentinská 286/38

Dvě vyřazené nabídky se týkaly pozemku v ulici U Papírny (nejednalo se o nabídku budovy) a objektu U Pergamenky 1145/12 (objekt nenabízel vlastník budovy a jednalo se výzvu k účasti v dražbě).

Praha 7 nyní bude posuzovat stav budov, vnitřní dispozice, náročnost případných úprav, dopravní dostupnost a další aspekty podstatné pro následné rozhodnutí zastupitelstva, se kterým vlastníkem bude městská část jednat o koupi. To by dle zadání soutěže mělo padnout do 21 dnů. Praha 7 zároveň připravuje setkání s občany, kde veřejnost blíže seznámí se všemi variantami možného umístění nové radnice.

Setkání se uskuteční v pátek 20. listopadu od 18 hodin v aule ZŠ Tusarova (Tusarova 21, Praha 7).

V příštím týdnu proběhnou také prohlídky posuzovaných objektů.

„Věřím, že jsme se přiblížili k rozhodnutí, které ukončí dvě dekády neúspěšných pokusů umístit radnici Prahy 7 do vlastního objektu,“ řekl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

13.11.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 933 x