O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 se zapojí do Národní potravinové sbírky

Máte doma potraviny, o něž byste se chtěli podělit s lidmi, kteří to skutečně potřebují? Můžete se zapojit do Národní potravinové sbírky. Ta se letos uskuteční také v Praze 7. V sobotu 21. listopadu budou sběrná místa v Mateřské škole U Uranie
a Základní škole Korunovační. Vybrané jídlo dostanou občané Prahy 7 na základě doporučení sociálního odboru, Pečovatelského centra a neziskových organizací.

„Jako rádní pro sociální oblast se často setkávám s lidmi, kteří nemají dostatek prostředků, aby pokryli své základní životní potřeby. Zároveň mě však velice těší, když vidím, kolik občanů je ochotných těmto lidem dobrovolně pomáhat. Jednou z vhodných příležitostí je zapojení do Národní potravinové sbírky,“ uvedla Silvie Kratochvílová, radní Prahy 7.

Do potravinové sbírky bude možné darovat nepoužité trvanlivé potraviny s dostatečnou dobou spotřeby. Vhodné jsou zejména konzervy, polévky v prášku, trvanlivé mléko, těstoviny, kompoty, kojenecké výživy či sladkosti pro děti.

Seznam vhodných potravin naleznete také zde:

„Vybrané jídlo bude doručeno občanům Prahy 7, které doporučí náš sociální odbor ve spolupráci s Pečovatelským centrem a neziskovými organizacemi. Dárci, kteří se do potravinové sbírky zapojí, pomohou kupříkladu matkám a dětem v azylových domech, seniorům či lidem bez domova,“ doplnila radní Silvie Kratochvílová.

Potravinová sbírka v Praze 7 navazuje na další charitativní projekty, jako jsou obědy pro seniory, které bezplatně dodávají místní restaurace, či Obědové konto soukromých dárců pro děti, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit stravování ve školách.

Do těchto aktivit se v sedmé městské části již začínají zapojovat i komerční subjekty. Obědové konto podpořil Nadační fond Tesco částkou 25 tisíc korun. Společnost Billa přispěla částkou 62 tisíc korun na podporu nemajetných seniorů.

Národní potravinovou sbírku organizuje již třetím rokem platforma Byznys pro společnost – Fórum odpovědných firem.

Sbírky se můžete zúčastnit v sobotu 21. listopadu. Sběrná místa v Praze 7 budou od 9 do 15 hodin v prostorách MŠ U Uranie (Na Maninách 1080/29a) a ZŠ Korunovační (Korunovační 164/8).

09.11.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 949 x