O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

HolKa se osvědčila, převezla téměř 20 tisíc cestujících

Přívoz HolKa (HolešoviceKarlín) ukončil v neděli 1. listopadu svůj letošní provoz. Jeho každodenní plavba mezi Holešovicemi, Štvanicí a Karlínem začala 7. srpna tohoto roku. Během této doby převezl 19.243 cestujících.

„Nyní již můžeme zhodnotit, že zkušební provoz nového přívozu dopadl velmi úspěšně. Téměř 20 tisíc přepravených osob během necelých třech měsíců je číslo, které překonalo naše očekávání. HolKa patřila mezi nejoblíbenější přívozy v Praze a bezpochyby má smysl, aby na jaře příštího roku vyplula znovu,“ uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

V období od 7. srpna do 1. listopadu přívoz Holešovice-Štvanice-Karlín přepravil 19.243 cestujících, 2.240 psů, 750 kočárků a 612 jízdních kol. Z hlediska přepravy psů byl nejvytíženějším přívozem v Praze. Tři převozníci na palubě strávili celkem 1.115 hodin.

V průměru přívoz využívalo 246 osob denně. Velké oblibě se těšil po celou dobu provozu. Jen během posledního víkendu si plavbu nenechalo ujít 633 cestujících.

„Jednoznačně budeme chtít, aby přívoz v příštím roce pokračoval. Nyní nás čekají jednání s hlavním městem, Prahou 8 a dalšími partnery o způsobu financování. Zároveň budeme chtít vyhodnotit, podněty od veřejnosti, kterých se sešla celá řada. Občané navrhují kupříkladu dřívější začátek provozu, aby mohli přívoz využívat při cestě do škol či zaměstnání. Nadále budeme chtít také jednat s Prahou 8 o zlepšení přístupu z karlínské strany,“ doplnil místostarosta Ondřej Mirovský.

Přívoz Holešovice-Štvanice-Karlín byl zařazen do systému Pražské integrované dopravy. Přepravoval cestující každý den od 8:00 do 20:00 hodin v intervalu 30 minut. Partnery přívozu jsou Městská část Praha 7, Hlavní město Praha, ROPID a Pražská paroplavební společnost.

HolKa má také svou vlastní stránku na Facebooku: www.facebook.com/privozP7

Obrázek bez popisku