O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Téma lávky mezi Holešovicemi, Štvaníci a Karlínem přiblíží výstava i debata s občany

Praha 7 dlouhodobě usiluje o zbudování lávky pro pěší a cyklisty, která by propojovala Holešovice s ostrovem Štvanice a Karlínem. Od středy 4. listopadu budou na úřadě městské části vystaveny tématické práce studentů architektury na ČVUT. Městská část zároveň chystá setkání s občany, které se na úřadě uskuteční 25. listopadu od 17 hodin.

„Myšlenka propojení Holešovic, Štvanice a Karlína není žádnou novinkou. Lávka je v těchto místech zakreslena již na mapách z roku 1880. Pro dolní část Holešovic by představovala přímé spojení s nejbližší zelení na ostrově Štvanice, zároveň by pomohla rozvoji cyklistické dopravy v dané oblasti a celkově zlepšila pěší a cyklistické propojení širšího centra,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Na společném zájmu podpořit vybudování lávky se sedmá městská část dohodla také s Prahou 8. V březnu tohoto roku obě městské části podepsaly memorandum, které bylo postoupeno Radě hlavního města Prahy. Praha 7 na úrovni hlavního města, Institutu plánování a rozvoje a Povodí Vltavy se nyní projednává vhodné řešení, prioritou je také rychlost řešení a uměřené náklady.

„Po úspěchu přívozu si lávku přejeme co nejdříve. Holešovice a Štvanice se dají podle konzultací s Povodím Vltavy propojit například pontonovým mostem, daný úsek Vltavy je totiž nesplavný a relativně mělký. Pokud se podaří pro tento projekt získat předběžný souhlas dotčených orgánů státní správy, vypíšeme na lávku architektonickou soutěž. Domníváme se, že lávka přes část Vltavy na Štvanici je velmi atraktivním tématem, které přiláká celou řadu architektů. Plavební kanál mezi Štvanicí a Karlínem vyžaduje jiné technické řešení,“ řekla radní Prahy 7 Lenka Burgerová.

O aktuálním vývoji ve věci zbudování lávky budou občané informováni na veřejném setkání, které se uskuteční ve středu 25. listopadu od 17 hodin na Úřadě MČ Praha 7.

Již od středy 4. listopadu bude navíc v prostorách úřadu možné navštívit výstavu studentů Fakulty architektury ČVUT, kteří se v rámci výuky zabývali možným umístěním lávky i různými variantami jejího ztvárnění. Studenti pracovali pod vedení profesorky Aleny Šrámkové, která před patnácti lety vyhrála architektonicko – konstrukční soutěž na řešení lávky přes Štvanici do Karlína. K realizaci byl tehdy vybrán jiný návrh, i tento projekt byl však po povodních v roce 2002 pozastaven, k realizaci nakonec nedošlo.

Vernisáž výstavy modelů lávky se uskuteční ve 2. patře Úřadu MČ Praha 7 ve středu 4. listopadu v 17 hodin. Výstava potrvá do 25. listopadu.

Obrázek bez popisku Obrázek bez popisku

03.11.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 882 x