O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

V Praze 7 bude do dvou let vysazeno 400 stromů

V souvislosti s výstavbou nové čistírny odpadních vod na Císařském ostrově vysadí Magistrát hlavního města Prahy na území Prahy 7 více než 400 stromů a další zeleně. Kromě parků a uličních stromořadí se dočkají také vlastníci pozemků, kteří zareagovali na výzvu sedmé městské části.

„K hezké čtvrti patří stromy v ulicích. Je dobrou zprávou, že jich v Praze 7 bude o 400 více. Letošní vlny veder opět ukázaly, jak moc stromy v pražských ulicích schází,“ uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

Na Císařském ostrově musí bohužel být v rámci výstavby nové vodní linky pokáceno 264 stromů. Odstraněny budou také keřové porosty a další zeleň. Praha 7 v květnu zveřejnila výzvu, na základě které zájemci o vysazení stromu či keře ve vnitrobloku nebo na předzahrádce požádali o umístění dřevin na svých pozemcích. Odbor životního prostředí Prahy 7 tedy mohl následně magistrátu nařídit výsadbu také v těchto místech.

Hlavní město v následujících dvou letech vysadí na území Prahy 7 celkem 416 stromů, více než 3.500 keřů a přes 100 kusů popínavých rostlin.

„Největší množství stromů, zhruba 240, bude vysazeno v ulicích, kde jsme o více zeleně velmi usilovali. Nové dřeviny přibudou také v parcích, na Štvanici nebo Výstavišti. Zhruba 55 stromů
a 900 keřů získají občané na dvorky a předzahrádky bytových domů,“
doplnil zástupce starosty Ondřej Mirovský.

29.10.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 885 x