O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 zahájila proces výběru nového sídla radnice

Za pozornost stojí, že se bude řídit výsledkem referenda z roku 2013, které tehdy zorganizoval současný starosta Jan Čižinský.

„Na začátku letošního roku se nám podařilo vyjednat prodloužení nájmu současného sídla úřadu do roku 2019. Chceme však sídlit ve vlastní budově. Dnes jsme zahájili proces, který povede k novému sídlu Úřadu MČ Praha 7. Sídlo musí vyhovovat občanům a splnit rozhodnutí našeho referenda z roku 2013,“ uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7, který zažívá, jaké to je, řídit se výsledkem svého vlastního referenda.

Komise pro výběr sídla Úřadu MČ Praha 7, ve které jsou zastoupeni představitelé všech politických subjektů v zastupitelstvu, sestavila návrh poptávky na koupi budovy odpovídající výstupům z referenda. Veřejnou poptávku dnes schválila Rada MČ.

„Z ekonomického hlediska upřednostňujeme investici do vlastního objektu před dalším nájemním vztahem. Městská část bohužel nevlastní pozemky, kde by bylo možné radnici postavit. Posledním vhodným pozemkem byl tzv. „Holešovický trojúhelník“. Ten však ODS v roce 2002 pronajala developerovi na 105 let. V současné době proto hledáme objekt, který by bylo možné upravit pro potřeby úřadu. Podmínky jsou jasné. Máme daný cenový strop a radnice musí být dobře dopravně dostupná. Na případné úpravy budovy vyhlásíme architektonickou soutěž,“ doplnil starosta Jan Čižinský.

Vlastníci budov na území městské části mohou své nabídky na prodej posílat do 11. listopadu 2015, do 17 hodin.

Referendum o radnici se v Praze 7 uskutečnilo v lednu 2013 na základě rozhodnutí Nejvyššího správního soudu. Iniciátorům referenda v čele se současným starostou městské části Janem Čižinským se referendem podařilo zabránit nákupu předražené radnice za téměř jednu miliardu korun. Podmínky vzešlé z referenda jsou následující: celkové náklady na novou radnici nesmí přesáhnout částku 500 milionů korun, hlavní hodnotící kritéria pro pořízení budovy mají být ekonomická výhodnost a dopravní dostupnost a na architektonické řešení objektu je třeba vypsat architektonickou soutěž.

Výzva k podání nabídek na prodej nemovitosti pro sídlo Úřadu městské části Praha 7

27.10.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1144 x