O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 ocenila letošní nejhezčí dvorky a předzahrádky

MČ Praha 7 letos v květnu vyhlásila druhý ročník soutěže o nejlepší úpravu dvorku, vnitrobloku nebo předzahrádky. Ve středu 21. října se za účasti zástupce starosty Ondřeje Mirovského uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků. Všichni účastníci si odnesli ocenění za velké úsilí a kreativitu, které úpravám prostor kolem svých domů věnovali.

„Do soutěže se letos přihlásilo sedm domů. Komise neměla snadnou úlohu, jelikož každé z posuzovaných míst bylo jedinečné a všichni zapojení obyvatelé domů do svých dvorků a předzahrádek investují spoustu volného času, prostředků a úsilí. Proto jsme se rozhodli ocenit všechny přihlášené. Pevně věřím, že do dalších let inspirují své sousedy k tomu, aby se do soutěže rovněž zapojili,“ uvedl Ondřej Mirovský, zástupce starosty MČ Praha 7.

Soutěže o nejhezčí dvorek, vnitroblok nebo předzahrádku se mohli zúčastnit obyvatelé domu, k němuž náleží příslušný pozemek a jsou jeho vlastníky, popřípadě získali souhlas vlastníka. Členové hodnotící komise posuzovali všechna přihlášená místa podle originality a efektivnosti úprav, kompozičního uspořádání či celkového vzhledu prostoru.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo v Cukrárně Alchymista (Jana Zajíce 7), jejíž dvorek získal první cenu v loňském roce. Zástupci oceněných domů si odnesli drobné dárky od MČ Praha 7 a Knihkupectví Letná. První tři místa v hlavní kategorii obdržela také okrasné traviny a bambusy, které do soutěže dodal Jan Kocourek z Bambusové zahrady (Rosteto s.r.o.).

Ocenění v hlavní kategorii:

• 1. místo

STUPKOVA 3, zahrada vnitrobloku

Obrázek bez popisku

• 2. místo

TUSAROVA 28, dvorek

• 3. místo

KAMENICKÁ 8, vnitrobloková zeleň

Zvláštní ocenění

• Za mimořádný přínos k rozvoji komunitní zahrady

JANA ZAJÍCE 7

Obrázek bez popisku