O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Sparta pomáhá zachránit Letenský kolotoč

Záchranu Letenského kolotoče, o kterou usiluje Městská část Praha 7 společně s Národním technickým muzeem, podpořila již řada známých osobností. Nově se k patronům připojil také fotbalový klub AC Sparta Praha. Letenskému kolotoči mohou pomoci i fanoušci Sparty tím, že přijdou svůj klub podpořit v nedělním domácím zápase SYNOT ligy se Slováckem (18.00 hodin).

„Fotbalová Sparta už patří k Letné stejně neodmyslitelně jako Letenský kolotoč. Proto je přirozené, že chceme pomoci při jeho záchraně. V neděli nás čeká utkání s 1. FC Slovácko a za každého fanouška v sektorech pro domácích příznivce věnujeme dvě koruny na konto veřejné sbírky,“ říká Ondřej Kasík, tiskový mluvčí AC Sparta Praha.

Kolotoč je v současné době uzavřený. Dva opravené koně, orchestrion a maketu původní podoby kolotoče mohou vidět návštěvníci v Národním technickém muzeu. V těchto kulisách se také natáčel spot, kde Mario Holek a Marek Matějovský vyzívají fanoušky Sparty, aby se do sbírky zapojili a přišli svůj tým v neděli podpořit.

„Roku 1893 vznikl nejen náš klub, ale byl dostavěn i Letenský kolotoč. A stejně jako Sparta byl původně na Vinohradech, takže máme hodně společného,“ říká Mario Holek, obránce AC Sparta Praha.

Na obnovu interiérů kolotoče je nutné sehnat přibližně 3,5 milionu korun. V tuto chvíli na konto přispělo již více než 150 individuálních dárců částkou téměř 240 000 korun .

Kolotoč projde rozsáhlou rekonstrukcí, jejímž cílem není pouze jeho památková obnova, ale také jeho otevření a plné zprovoznění pro veřejnost. Připravuje se kompletní rekonstrukce včetně opravy historické točny s elektromotorem, který byl prvně instalován již v 90. letech 19. století. Jakmile se seženou finanční prostředky, začnou práce na opravě původních 19 koní.

„V září jsme spustili nové webové stránky kolotoče a snažíme se oslovit nejen individuální dárce, ale také různé organizace a firmy. Jsme proto velice rádi, že se do záchrany Letenského kolotoče zapojila i fotbalová Sparta, jejíž pomoci si velice ceníme,“ říká Hana Třeštíková, radní MČ Praha 7.

Více informací naleznete na www.letenskykolotoc.cz nebo www.praha7.cz.

Přispět na záchranu Letenského kolotoče můžete na transparentním účtu:

107-9304750207/0100

Obrázek bez popisku Obrázek bez popisku

Odkaz na spot AC Sparta Praha najdete zde:

02.10.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1281 x