O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Na přechodech v ulici Veletržní svítí zelená o polovinu déle

Ulice Veletržní, která v průběhu října podstoupí dlouho plánované zklidnění, se dočkala první změny. Na přechodech pro chodce došlo k prodloužení zelené o tři vteřiny.

„Dosavadní krátký interval způsoboval řadě občanů problémy. Obraceli se na nás, zda bychom s tím nemohli něco udělat, což nebylo snadné. Správná chvíle nastala nyní po otevření tunelu Blanka, kdy se ve Veletržní výrazně snížil provoz,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský.

K prodloužení intervalu zelené došlo v ul. Veletržní na všech šesti přechodech pro chodce od ulice Dukelských hrdinů po Letenské náměstí. Z dosavadních 5 vteřin (plus 8 vteřin pro dokončení přecházení) se zelená prodloužila na 8 + 8 vteřin.

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo s hlavním městem Prahou a Technickou správou komunikací na prodloužení zelené dohodnout. Bezpečnosti provozu v ulici Veletržní
to bezpochyby velmi pomůže. Předchozí interval zelené byl spíše pro Usaina Bolta a ne pro běžného člověka,“
doplnil starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Praha 7 by do budoucna ráda realizovala úpravu světelné signalizace také v dalších ulicích, jako je například Argentinská, Bubenská, Plynární, Dukelských hrdinů či nábřeží Kpt. Jaroše.

30.09.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1021 x