O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Přijďte zažít Prahu 7 jinak

V sobotu 19. září se na území hlavního města koná jubilejní 10. ročník sousedské slavnosti Zažít město jinak. Zapojila se také Praha 7. Místní obyvatelé, spolky a organizace, včetně radnice, zde vytvoří jednu z nejživějších sousedských zón. Na území sedmé městské části bude nejvíce stanovišť v Praze. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program a řadu doprovodných aktivit.

Hlavním organizátorem Zažít město jinak je sdružení Auto*Mat. Konkrétní program a podobu jednotlivých slavností vytvářejí místní obyvatelé a organizace. Akce probíhá v rámci Evropského týdne mobility, který má za cíl v evropských městech propagovat výhody udržitelné dopravy a rozvoje.

„Předchozí ročníky Zažít město jinak ukázaly, že je o sousedské setkávání a společné aktivity na veřejných místech Prahy 7 velký zájem. Pevně věřím, že se také letošní jubilejní oslavy vydaří a těším se, že nás v ulicích naší městské části čeká řada zajímavých zážitků a setkání,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

MČ Praha 7 podpoří projekt Zažít město jinak proplacením části nákladů v maximální výši 55 tisíc Kč. Záštitu městské části a individuální dotaci ve výší 10 tisíc Kč obdržel také spolek "SUA - Sdružení umělců a architektů", který uspořádá doprovodný program „Podchody na Vltavské“, zaměřený na problematiku lidí v tísnivé životní situaci. Radnice městské části se do oslav zapojí Úřednickým vícebojem před budovou úřadu v ulici Na Ovčinách.

„Velký přínos slavnosti Zažít město jinak spatřuji v tom, že nejde o jednorázovou akci, ale dlouhodobý proces, který během příprav v průběhu roku propojuje aktivní občany s kulturními institucemi, neziskovými organizacemi či zájmovými spolky. Společně pak vytvářejí něco, co je baví, a zároveň přispívají k oživení městské části,“ řekla radní Prahy 7 Hana Třeštíková.

Úřednický víceboj Prahy 7 bude probíhat u vchodu do úřadu od 14 do 17 hodin. Netradiční pohled na práci úředníků bude každý moci osobně zažít v rámci disciplín, jako je hod šanonem na cíl, razítkování na čas, spojování sponek, vyplňování formulářů či jízda na kolečkové židli. Připraveny budou i soutěže a hry pro děti. Aktivit se zúčastní také radní Prahy 7.

Přehled veškerých stanovišť v Praze 7 naleznete v přiložené mapce nebo na: http://live.zazitmestojinak.cz/lokality

17.09.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1301 x