O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

V pondělí má začít demolice budovy Dílen bývalé společnosti Státní dráhy v Bubnech

Dostali jsme informaci, že společnost ORCO-CPI chce zbourat bývalé dílny Státních drah, které byly vyhlášené technickou památkou. Bleskové sobotní jednání s investorem o záchraně budovy v rozvojovém území Bubny - Zátory zatím bohužel nebylo úspěšné.

V nádražním areálu Praha-Bubny má podle našich informací započít v pondělí 7. září 2015, demolice mimořádné technické památky, budovy Dílen bývalé společnosti Státní dráhy v Bubnech. Přestože současný majitel pozemku a investor budoucích staveb, společnost ORCO-CPI Radovana Vítka, v nejnovější studii řešící zástavbu bubenského drážního areálu se zachováním budovy počítal, z důvodu, který nám není znám, se nyní rozhodl přistoupit k demolici. Ta již byla za předchozího majitele (ORCO) před pěti lety povolena. Přesto se stále zvažovala varianta zachování dílen a hledala možnost jejich nového funkčního využití pro budoucí podobu nové čtvrti.

„Se zástupcem investora ředitelem CPI Igorem Klajmonem jednáme přes půl roku o rozvoji velkého území v Bubnech - Zátorách. Přestože ve studiích se počítalo se zachováním dílen, přesně půl roku připravovali demolici, o které však mlčeli. Nevíme o žádnem důvodu, proč dílny bořit nyní. Území je ve stavební uzávěře, nic tam mnoho let nevyroste. Bubny přijdou o jedinečnou možnost skloubit staré s novým. Necitlivost investora k hodnotě stavby, která se krátkou dobu dokonce těšila statutem kulturní památky než se předchozímu majiteli podařilo památkovou ochranu zrušit, nás zaskočila. Tuto přezíravost k hodnotné stavbě, která by mohla dát budoucí podobě nové čtvrti osobitou tvář a být zároveň výrazem paměti místa, a která dosud nebrání realizaci žádného konkrétního projektu, nemůžeme označit jiným slovem než neúctou k technickému historickému dědictví a barbarstvím srovnatelným se zbořením zimního stadionu na Štvanici.", říká Jan Čižinský starosta Městské části Praha 7.

Obrázek bez popisku

07.09.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1128 x