O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Do škol a školek nastoupili noví školáci a předškoláci

Do škol a školek nastoupili noví školáci a předškoláci. Praha 7 pro mnohé z nich připravila několik příjemných novinek

V první školní den Praha 7 přivítala navrátilce z prázdnin i nové školáky a předškoláky. O příjemné překvapení se postarali místní prvňáčci. Vzhledem k jejich počtu letos městská část otevřela o třináct tříd více než v loňském roce.

„Jen díky přípravným třídám bylo do mateřských škol přijato 70 dětí, celkem letos nastoupilo o 85 dětí více. Dalších 115 míst bude v mateřských školách vytvořeno do konce roku,“ uvedl starosta Jan Čižinský, který sám dnes vedl svoji dceru do první třídy v ZŠ Strossmayerovo náměstí.

Praha 7 se předškolákům a mladším školním dětem věnovala ještě před zahájením školního roku. S velmi pozitivním ohlasem ze strany rodičů i dětí se setkala Letní školka Prahy 7, která od 20. července do 21. srpna poskytovala celodenní program pro 170 dětí od 3 do 8 let.

Pozornost věnuje městská část také školním dětem. Například v ZŠ T.G.M. na Ortenově náměstí letos poprvé zavádí prvky nového vzdělávacího programu Začít spolu. Konkrétní struktura školního dne a délka jednotlivých činností se během této metodiky výuky řídí potřebami dětí a odvíjí se od tématu, na kterém se ve třídě zrovna pracuje. Naším cílem je kvalitu výuky zvyšovat a učinit ji atraktivní pro děti i rodiče, uvedla radní Silvie Kratochvílová.

V ZŠ Korunovační městská část kvůli dopravnímu zatížení v okolí zajistila pro žáky v přízemních třídách natření stěn nano-nátěrem. Jeho výjimečnost spočívá ve vysoce účinném čištění vzduchu od všech organických škodlivin jako jsou viry, bakterie, plísně, alergeny, karcinogenní látky či výfukové zplodiny. Všem základním školám v letošním roce navýšila neinvestiční příspěvek na žáka a v rámci plošné podpory jazykového vzdělávání finančně přispěje na zkvalitnění jazykové výuky. Celkem 40 učitelů navíc dostane ke své práci tablety.

Obrázek bez popisku

01.09.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1071 x