O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Na pilíři Libeňského mostu budou barevné značky varovat před povodněmi

V týdnu od 31. 8. do 4. 9. 2015 proběhnou práce spojené s vyznačením stupňů povodňové aktivity na pilíři Libeňského mostu. Barevně rozlišené pruhy budou sloužit k informování obyvatel Prahy 7 během povodní.

Barevné značení bude včas upozorňovat na stoupající hladinu řeky především obyvatele bytových komplexů Prague Marina, River Lofts a nově budovaného Marina Island. Zároveň bude poskytovat informace hlásným a hlídkovým službám povodňových orgánů a ostatním účastníkům ochrany před povodněmi. Podobné značení se již osvědčilo na lávce mezi Císařským ostrovem a Trojou. Doufám, že na mostě vydrží dlouho. Libeňský most totiž postavili stejní odborníci na beton, kteří stavěli pohraniční opevnění, takzvané ŘOPíky,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský s narážkou na plánovanou demolici a rozšíření mostu, které by se nemělo pilíře dotknout, ale mostu jako celku ano.

Jednotlivé stupně povodňové aktivity budou vyznačeny v následujících barvách:

• 1. SPA - zelená (stav bdělosti)
  • 2. SPA – žlutá (stav připravenosti)
  • 3. SPA – červená (stav ohrožení)

S laskavým souhlasem Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy bude k realizaci prací na vodě využita technická loď Florián včetně posádky. Díky dlouhodobé spolupráci MČ Praha 7 a HZS hl. m. Prahy se tak významně sníží náklady městské části na provedení těchto prací.

Obrázek bez popiskuObrázek bez popisku

27.08.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1176 x