Česky   English
O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 zve občany na diskuzi o psech ve městě

Praha 7 připravuje připomínky k vyhlášce, která stanoví pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství. Do 25. srpna měli občané možnost posílat radnici své návrhy a podněty. Ve čtvrtek 3. září se od 18 hodin v Národním zemědělském muzeu Praha uskuteční na dané téma veřejná debata.

„Na problematiku psů ve městě se zaměřujeme od počátku volebního období. Občané se o toto téma velmi intenzivně zajímají. Živé diskuze probíhají na sociálních sítích a tato problematika se promítla i do našich předchozích veřejných setkání ke Stromovce a Letenským sadům. Proto máme velký zájem zapojit do debaty o pohybu psů ve městě širokou veřejnost,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Připravovaná vyhláška stanovuje, že majitelé psů v Praze budou muset vodit psa na vodítku a budou jej muset mít trvale pod kontrolou. Volný pohyb psů bude povolen pouze na území, která specifikují městské části v připomínkovém řízení.

Praha 7 v souvislosti s připravovanou vyhláškou zaměřuje svou pozornost zejména na velké městské parky Stromovku a Letenské sady, které jsou ze strany pejskařů celoročně velmi intenzivně využívány. Na základě dosavadních zkušeností i aktuálních podnětů od občanů chce městská část nastavit pohyb psů v těchto lokalitách tak, aby umožňoval co nejméně problematické soužití pejskařů, rodičů s dětmi, rekreačních sportovců apod. Zároveň se radnice zaměřuje i na další lokality, které s ohledem na pohyb psů dosud řešeny nebyly, jako je např. ostrov Štvanice.

„Majitelé psů by měli mít odpovídající možnosti, kde svého psa v okolí bydliště vyvenčit. Zároveň by se však měli chovat zodpovědně a ohleduplně ke svému okolí. Problém v Praze 7 představují především neukáznění pejskaři, kteří po svých psech neuklízejí. Pevně věřím, že se nám podaří nalézt společnou cestu, která povede ke zlepšení stavu veřejných prostranství,“ řekl místostarosta Ondřej Mirovský.

Setkání s občany na téma pohyb psů ve městě se uskuteční ve čtvrtek 3. září od 18 do 20 hodin v Národním zemědělském muzeu Praha (Kostelní 44, Praha 7).

Výstupy budou využity v připomínkách městské části k připravované vyhlášce, které Praha 7 postoupí hlavnímu městu do 11. září 2015.

27.08.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1445 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7