O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Praha 7 vyšla vstříc rodičům a otevřela prázdninovou letní školku

Mateřské školy zpravidla ukončují svůj provoz v průběhu července. Mnoho rodičů tak řeší hlavolam, kam ve zbývajícím čase letních prázdnin umístit své dítě. Vedení Prahy 7 se proto rozhodlo zřídit od 20. července do 21. srpna 2015 letní školku v prostorách FZŠ Umělecká a mateřské školy U Studánky. Děti ve věku od 3 do 8 let si zde mohou užít zajímavý letní program pod vedením zkušených pedagogů.

"V Praze 7 dlouhá léta nebyla možnost umístit děti během prázdnin do školky a rodiče stáli před nelehkým úkolem, kdo se o děti postará. Rozhodli jsme se zajistit cenově dostupný a originální program pod dohledem zkušených pedagogů. Těší nás pozitivní ohlasy rodičů. Děti tráví čas v kreativních dílničkách, chodí do solné jeskyně a v horku využívají venkovní sprchu, soutěží a užívají si dalších aktivit“, uvedla radní Prahy 7 Silvie Kratochvílová.

„Někteří rodiče se během letních prázdnin nemohou uvolnit ze zaměstnání. Současně jsou pedagogové, kteří jsou ochotní v letní mateřské škole učit a přivydělat si. Proto jsme vyšli rodičům vstříc a jednu z našich devíti školek poskytli pro provoz letní školky “, uvedl starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský.

Letní školka Prahy 7 je zajištěna v prostorách FZŠ Umělecká a mateřské školy U Studánky v 5 týdenních turnusech. Svůj provoz zahájila 20. července a fungovat bude až do 21. srpna 2015. Je určena dětem ve věku 3 až 8 let. V případě, že má rodič zájem dítě do letní školky přihlásit, může tak učinit prostřednictvím e-mailu na adresu: fzsumelecka@seznam.cz anebo osobně v sekretariátu FZŠ Umělecká 8, Praha 7. Přihlášky jsou k dispozici na www.praha7.cz a www.jaknaskoly.cz. Cena týdenního turnusu je 1200 Kč, v ceně je zahrnuto i celodenní stravné.

04.08.2015 - Tomíček ; Přečteno: 1205 x