O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2015

Projekt rekonstrukce vodárenské věže dozná změn, práce by měly začít v průběhu léta

Vodárenská věž na Letné patří mezi významné kulturní památky a architektonické dominanty na území Prahy 7. Městská část již několik let připravuje její rozsáhlou rekonstrukci. Přípravy na zahájení stavby nyní finišují. Praha 7 provádí poslední revize projektové dokumentace ve spolupráci s renomovaným architektem Petrem Hájkem.

Projekt rekonstrukce vodárenské věže, zpracovaný v minulém volebním období a použitý jako podklad pro vysoutěžení stavební firmy, vykazoval nedostatky, které by mohly ohrozit navrácení věže pro účely Domu dětí a mládeže. Jednalo se například o chybějící stanovisko hygieny mládeže nebo aktuální a platné vyjádření orgánů památkové péče.

„Z tohoto důvodu jsme po vzájemné dohodě ukončili spolupráci s původními projektanty. Vodárenská věž je rodinným stříbrem Prahy 7 a navíc zde sídlí volnočasové spolky. Je tedy nutné učinit maximum pro to, aby veškeré stavební zásahy byly naplánovány co nejcitlivěji a v souladu s požadavky všech dotčených orgánů státní správy,“ uvedl zástupce starosty Pavel Vyhnánek.

Do úprav projektu, vypořádání chybějících náležitostí a doplnění dokumentace se v současné době zapojil uznávaný architekt Petr Hájek, který má za sebou řadu významných a oceňovaných realizací, jako například úpravy Jiřského náměstí na Pražském hradě či rekonstrukci a dostavbu Arcidiecézního muzea v Olomouci.

„Pan docent Hájek s městskou částí spolupracoval již na projektu rekonstrukce kina Oko. Ve svém oboru je skutečnou kapacitou a jsme rádi, že mu jako obyvateli Prahy 7 na budoucnosti vodárenské věže velmi záleží,“ doplnila radní pro rozvoj Lenka Burgerová.

V rámci připravované rekonstrukce vodárenské věže dojde k rozsáhlým opravám objektu, včetně fasády, rozvodů, vytápění, kanalizace či vzduchotechniky. Úpravami projdou také vnitřní prostory věže. Revitalizace se dočká rovněž okolní pozemek, kde budou realizovány sadové úpravy.

Stavební práce by měly začít v průběhu léta letošního roku v závislosti na vyjádření dotčených orgánů státní správy. Kompletní zasmluvněné náklady dosahují výše 41,6 mil. Kč. Část pokryje dotace 12 mil. Kč, kterou se starostovi Janu Čižinskému podařilo vyjednat s hlavním městem Prahou.

Obrázek bez popisku

16.06.2015 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1552 x